Активісти рівненського Майдану отримали нові звинувачення

Скандал навколо зібраних коштів на рівненському Майдані набирає нових обертів. Сьогодні, 2 вересня, Ельдар Магомедов запросив на прес-конференцію майданівців, які також могли розповісти про зловживання на Майдані, проте вони не прийшли. Серед запрошених також були голова Рівненської облради Михайло Кириллов та Тетяна Стельмах, яка була комендантом на Майдані, проте вони також були відсутні.

Нагадаємо, рівнянин Ельдар Магомедов у соцмережі звинуватив Тетяну Стельмах у причетності до розкрадання благодійних пожертв на потреби місцевого Майдану.

На прес-конференції були присутні громадські активісти, представники "Правого сектору" та активістка Майдану Юлія Герасимюк.

Ельдар Магомедов заявив, що питання потрібно ставити не "Де гроші Таня?", а "Де гроші Саша?", тому що, за його словами, із достовірних джерел стало відомо, що підрахунок коштів зібраних на рівненському Майдані здійснювали Олександр Кравченко та Юлія Герасимюк і ще кілька людей.

Голова ГО "Карітас-Милосердя" Любов Чичук, яка організувала збір коштів пораненим майданівцям та сім'ям загиблих Героїв, розповіла про один цікавий випадок, який мав місце під час революційних подій.

 У нашій організації працювали 12 волонтерів, які збирали кошти. Ми домовились із Тетяною Стельмах, що 5 скриньок стоятимуть на Майдані. Загальна сума, яку ми зібрали, становила 171 тисячу 518 гривень. 23 лютого, в день коли хоронили Небесну сотню, з 10 до 12 години волонтери збирали кошти, о 12 годині Роман Коваль повідомив, щоб скриньки забрали, адже біля сцени прощатимуться з Героями. Проте я помітила, що скриньки забрали і понесли в намет. Коли я це побачила, то пішла туди, щоб їх забрати, тоді люди мене відштовхнули і не пустили всередину. Потім я побігла у Народний дім і повідомила Роману Ковалю, ми почали дзвонити Тетяні Стельмах, вона відповіла, що вони рахують гроші. Після похорон на Майдані були вже інші люди. Пізніше Стельмах запропонувала, щоб зібрані гроші вручив Кириллов, я не погодилась. Тільки через три дні, коли я сказала, що розповім все Музичку, мені повернули гроші, 4 поломаних скриньки, в яких було 84 тисячі гривень. Всі фінансові звіти я надала під час прес-конференції. Роман Коваль заборонив мені розповідати про цей випадок, розповіла Любов Чичук.

Юлія Герасимюк не заперечувала, що була присутня під час підрахунку грошей:

Варто поставити крапку в цій історії і досить називати моє прізвище (зал вибухнув сміхом – авт.). В той день я знаходилась на Майдані, а скриньки стояли на сцені. Жінки, які йшли із церкви сказали, що нема куди кидати гроші, і при підрахунку були свідками. Були свідки, при яких здійснювався підрахунок грошей і я можу підняти протоколи.

Також Юлія Герасимюк повідомила, що у ЗМІ оприлюднювали два звіти про зібрані кошти.

Зараз готується позов до суду, там і з'ясується хто винен, а хто ні, заявила Юлія.

Проте Ельдар має інформацію від свідків, що кошти, зібрані на Майдані, рахували кілька людей, від 3 до 5, і Олександр Кравченко ділив їх між присутніми. Крім того, вживав заборонені речовини на території Майдану.

Коли в мене буде достатньо доказів, тоді все з'ясується. Мене як громадянина цікавить, де гроші і де звіт? Якщо мені нададуть звіт, я готовий публічно вибачитись перед всіма, заявив Ельдар Магомедов.

До речі, на прес-конференцію Ельдар прийшов у бронежилеті:

На мене Кравченко з хлопцями готував замах. Вони слідкували за мною і були у моєму дворі, знаючи, що мене немає вдома, а в квартирі лише дружина. Я не подавав у міліцію і не буду цього робити, я так не звик.

Активіст Майдану Святослав Клічук розповів, що старшого на Майдані не було.

На Майдані змінювались люди, ніхто не хотів бути комендантом, адже потрібно було там жити. Були випадки, коли гроші викрадали і тікали. Я закликаю зараз не дискредитувати Майдан, тому що тоді нам важко буде побудувати щось нове разом. Якщо у присутніх немає фактажу, то не варто говорити здогадки. Я вважаю, що потрібно надати звіт про зібрані кошти, а якщо його немає, то детально все розповісти, зауважив Святослав Клічук.

На жаль, на прес-конференції була присутня лише Юлія Герасимюк, яка і взяла весь удар громадського осуду на себе. Громада все ж вимагає звітності від коменданта Майдану Тетяни Стельмах.

Коментарі

Трохи підзаробила Таня, це ж треба так "замутити", що б з регіонів в палкі революціонерки перетворитись

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.