На Рівненщині працює 70 енергоефективних котелень

Впровадження стимулюючих заходів щодо заміщення природного газу іншими видами палива дозволить до 2020 року зменшити його споживання на 5 мільярдів кубометрів.

Про це сказав начальник управління житлової політики Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Юрій Юсипець у Вінниці під час круглого столу, передає прес-служба міністерства.

Як зазначається, це знизить видатки Державного бюджету на 8,6 млрд гривень на компенсацію НАК "Нафтогаз України" різниці між закупівельною ціною імпортного газу та ціною газу, що постачається теплогенеруючим підприємствам для виробництва тепла для населення.

Юсипець поінформував, що загалом по країні теплопостачання житлового фонду та соціальної сфери забезпечують 23 тисячі котелень, серед яких вже функціонує більше 4 тисяч котелень, на яких застосовуються новітні енергоефективні технології та обладнання.

Зокрема, 281 така котельня працює у Житомирській області, 189 - у Вінницькій, 183 - у Хмельницькій, 70 - у Рівненській, 3 - у Чернівецькій області.

"Робота з модернізації існуючих котелень, встановлення нових блочно-модульних котелень, автоматизації системи управління, переоснащення котелень на тверде паливо, встановлення теплових насосних установок, застосування альтернативних джерел енергії, використання електричної енергії для потреб теплопостачання, впровадження когенераційних технологій на об’єктах ведеться в усіх регіонах України", - сказав Юсипець.

За його словами, тільки у Житомирській області більше 40 котелень вже переведено на тверде паливо, а у Хмельницькій та Вінницькій областях модернізовано більше 100 котелень.

"Загалом у зазначених регіонах реалізовано більше 250 проектів, які спрямовані на зменшення споживання природного газу при виробництві теплової енергії", - повідомляє прес-служба.

Також в Україні працює 57 когенераційних установок в Донецькій, Хмельницькій, Черкаській, Дніпропетровській, Луганській, Одеській, Київській, Івано-Франківській, Вінницькій областях.

Як повідомляє Економічна правда, Юсипець також зазначив, що одним із основних напрямків розвитку альтернативних і відновлювальних джерел енергії для України є реалізація біоенергетичних проектів, що передбачають заміщення природного газу біомасою.

Керівництво Рівненщини закликає шукати альтернативні джерела енергії для опалення закладів соцзахисту, освіти та медицини. Цього року теплопостачальні підприємства та бюджетні установи мають скоротити використання природного газу на 10 відсотків.

Для того, аби зменшити споживання дорогого імпортного газу, на Рівненщині модернізовують газові котельні

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.