Рівненський нардеп хоче позбавити громадянства українців-сепаратистів

3 вересня профільний комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав законопроект №4262а авторства Валентина Королюка "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення громадянства України осіб, котрі вчинили злочини проти основ національної безпеки України". Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив сам народний депутат.

Валентин Королюк висловив сподівання, що незабаром цей проект закону буде підтриманий парламентом.

Рішення про припинення громадянства осіб, які вчинили злочин проти основ національної безпеки, буде приймати суд. А остаточну крапку – Президент України. За словами народного депутата, члени профільного комітету внесли правки, що суд приймає рішення про тимчасове припинення громадянства (Королюком пропонувалося – назавжди), але українське громадянство особи, яка підпала під дію цього закону, може бути поновлене не раніше, ніж через 10 років.

- Вважаю, що прийняття цього законопроекту – нагальна необхідність. Якщо ти ненавидиш Україну, дієш на шкоду її інтересам – ти не можеш ні працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, ні вирішувати долю держави через участь у виборах тощо, – зазначив Валентин Королюк.

Законопроектом №4262а передбачається, що українське громадянство буде припинене сепаратистам, які хочуть порушити територіальну цілісність держави. Також під дію закону потраплять особи, які вчинили дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Така сама доля чекає державних зрадників, диверсантів та шпигунів, які діють на шкоду Україні.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.