Депутати Рівнеради не дали землі під скандальне будівництво

Бути чи ні будівництву на вулиці Кіквідзе у Рівному вирішували депутати міської ради. На підтримку забудовника прийшли студенти, які кажуть, що їх батьки вже заплатили частину коштів за квартири у тому будинку. Проти - виступив голова асоціації представників будівельної галузі Рівного Ігор Мічуда. 

За його словами, це перший такий прецидент у місті, коли будівництво ведеться без жодної відповідної документації.

- На вулиці Кіквідзе порушені всі будівельні норми. Там ведеться будівництво без договорів оренди на землю, адже вона використовується з порушеннями, - каже Ігор Мічуда.

У свою чергу прокурор міста Тарас Ільящук земля під житлове будівництво там містом не виділялася, тому будувати там не можна.

- Якщо земля буде виділена у встановленому законом порядком, у мене не буде питань. І я прошу зараз не спекулювати цим питанням і не грати на тому, що вже внесені кошти за ці квартири. Умовами договору оренди було передбачено, що ця земля має використовуватися за цільовим призначенням. Будівництво цього будинку не передбачено договорм. Якщо міська рада підтримає рішення про заключення нового договору з підприємством, то прокуратура його оскаржить. Також там порушені вимоги щодо проведення будівництва. Тому в мене питання, хто нестиме відповідальність, якщо будинок завтра завалиться? Тому я прошу робити все у межах закону. А питання по коштах, які вклали люди у будівництво має вирішуватися згідно договру, укладеного з забудовником, - додав Тарас Ільящук.

Прихильники ж будівництва виступили на сесії і заявили, що якщо депутати не підтримають рішення, вони виступлять проти можливості рівнянам купити собі квартиру за доступними цінами. А кримінальну справу прокуратура порушила за придуманими підставами, адже є люди, яким це вигідно

Представник забудовника Михайло Яремчук каже, що ця справа "шита білими нитками", а будівництво, яке там відбувається законне. Тому просить депутатів підтримати рішення про передачу земельної ділянки забудовнику.

На це прокурор сказав, що якщо забудовник знає, яким чином за законом має відбуватися будівництво, то чому будівництво відбувається без відповідних документів.

Депутат Рівнеради Любомир Гладун каже, що не може будь-хто зайти у місто і почати будувати, де їм захочеться. 

Підтримав таку позицію і депутат Юрій Сідлецький і додав, що все має відбуватися у межах закону.

Натомість підтримала будівництво депутат Марія Конощук. За її словами, через паперову бюрократію у місті ніхто не зможе будувати.

У свою чергу депутат Святослав Євтушенко нагадав, чим завершилася попередня спроба незаконного будівництва у Рівному - зрубано чимало дерев на Пагорбі Слави і завдано шкоду рекреаційній зоні. Тому далі так продовжуватися не може. 

Підтримав таку позицію і депутат Олександр Лащук. Він додав, що досі на Пагорбі Слави перебуває людина, яка контролює все, що там відбувається, а відновлювати завдану шкоду нікому.

Мер Рівного Володимир підсумував, що те, що відбувається - це просто війна забудовників.

Натомість представник із Львова додав, що в них у місті була така ж ситуація і люди купили там житло та все нормально. Тому він запропонував всім просто сісти за стіл переговорів і знайти компроміс.

А депутат Сергій Васильчук запрпонував зняти це питання з розгляду, щоб знайти шлях його вирішення.

Після тривалого обговорення депутати проголосували по суті - рішення не прийняли.

Володимир Хомко ж додав, що 50 людей там купили житло і це питання потрібно буде вирішувати.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.