У Острозі відзначили 500-річчя битви під Оршею

На запрошення обласної влади та ректора НаУ "Острозька академії" Ігоря Пасічника до Острога цими вихідними з’їхалися представники посольств з Республіки Польща та Литовської Республіки. Білорусію представляли мінські опозиционери. Усі вони – учасники академії, присвяченої перемозі об'єднаних військ Великого князівства Литовського та Королівства Польського під командуванням українського князя Костянтина Острозького над військами Московського царства. Бій, у якому військо московитів значно переважало чисельно, відбувся 8 вересня 1514 році під містом Орша на Дніпрі (сучасна Республіка Білорусь).

- В Білорусії ця дата заборонена, тому ми сьогодні вирішили приєднатися до вас тут, в Острозі. У нас сьогодні теж на Оршанському полі планувалося дійство, але влада його заборонила. Ця дата у нас пам’ятна для громади, але для офіційного Мінська цієї події не існує взагалі. Як на мене, то перемога під Орфею – це перемога Східної Європи над варварством, - зазначив представник білоруських опозиціонерів Ігор Лалкой.

- Це наша спільна історія, яка показує, що спільними зусиллями ми можемо перемогти тих, хто вторгається у наш мир та спокій. Ми за людей, за якими правда, за якими Бог, - розповів заступник посла Республіки Польща Даріуш Гурчинський.

Усіх учасників академії з нагоди 500-річчя перемоги у битві під Оршею привітав Президент України Петро Порошенко. Факсограму з вітанням від Глави держави зачитав присутнім голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок.

Ще одним важливим моментом під час круглого столу в Острозькій академії стало обговорення усіма учасниками перспектив створення вже нового сучасного військового союзу.  

Гості впевені, що підписання в майбутньому цього литовсько-польсько-українського альянсу сприятиме безпеці на східних рубежах НАТО. А тому, за результатами обговорення, прийняли звернення до Президента України щодо можливості створення Балто-Чорноморського альянсу.   

Під час офіційного візиту до Острога іноземні дипломати з представниками обласної влади поклали квіти до пам'ятника князям Острозьким та відвідали в Острозькому замку презентацію батального полотна Юрія Нікітіна "Перемога Князя Острозького в битві під Оршею". Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.