Не ми скріплювали підписами неканонічний розкольницький Харківський собор - Рівненська єпархія УПЦ КП

Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон звернувся до духовенства та вірних Української Православної Церкви Московського Патріархату у Рівненській області.

"Ми неодноразово зверталися до Вас із словами заклику подолати розділення Православної Церкви в Україні та утворити Єдину Помісну Православну Церкву. Оскільки дотепер відповіді від Вас так і не було, та пам’ятаючи слова Господні «Стукайте, і відчинять вам…» (Мф. 7, 7), знову і знову звертаюсь до Вас із проханням почати церковний діалог щодо об'єднання Українського Православ'я.

Знаю, що останні трагічні події в Україні нікого з Вас не можуть залишити байдужими, адже внаслідок неоголошеної війни і далі ллється кров наших дітей, сьогодні непоправне горе приходить у сотні родин, сьогодні Україна оплакує кращих своїх синів, які відають своє життя, захищають Вітчизну від окупанта. І тому, саме в цей непростий час, Народ України потребує нашої пастирської та молитовної підтримки. Але як ми можемо їм це подати, коли єдності та миру між собою не маємо? І тому ми просто змушені зараз полишити всі релігійні чвари і негаразди, та в ім’я Христове об’єднатися в Єдину Українську Помісну Православну Церкву, щоби український народ мав духовну силу для свого розвитку і процвітання.

Я розумію, що десятиліттями Вам «проповідували» про «неканонічність» та «неблагодатність» УПЦ Київського Патріархату, розказували Вам, що наша церква є «розкольницькою». Проте Ви повинні знати, що Православ'я в Україні розділене не з нашої вини. Не ми скликали та скріплювали своїми підписами неканонічний розкольницький Харківський собор 1992 року, коли руками групи сліпо відданих Москві архієреїв Предстоятеля УПЦ – Блаженнійшого митрополита Філарета було незаконно усунуто від керівництва, а до Статуту УПЦ внесено зміни, які допомогли «узаконити» беззаконня. Проте ми готові через принципи церковної ікономії пробачити і забути про ці події заради єдності Українського Православ’я та нашої Вітчизни.

Також Ви повинні пам’ятати, що Російська Церква вперто не хоче правильно витлумачити 34 правило Святих Апостолів, яке чітко і ясно прописує процедуру утворення нової церковної одиниці, а саме: «Єпископам усякого народу слід знати першого у них, і визнавати його як главу, і нічого, що перевищує їхню владу, не чинити без погодження з ним…». Але так само, як Росія не визнає Україну за державу, і український народ для неї – не народ, так і 34 Апостольське правило для Московської церкви – не правило, і вона ніколи не поступиться своїми забаганками.

На завершення хочу нагадати, що коли Київська Митрополія була незалежною від Москви, то в ній було створено серед православних народів вищі навчальні заклади:Острозьку академію та Києво-Могилянську Академію. В ній розквітнуло богослів’я, саме у Київській Митрополії було видано першу повну слов’янську Біблію, укладено загально-православний Катехізис тощо. Було виховано сотні святих і подвижників, які просіяли у близьких і далеких краях мучеництвом та просвітницькою працею. Але Москва, загарбавши Київську Митрополію, використала всі її здобутки для власного звеличення, перетворивши свою матір на убогу служницю.

І тому, дорогі у Христі браття і сестри, не допустімо остаточного розколу України та Української Церкви. За це вже достатньо пролилося української крові. Просіть ваших духівників припинити сіяти чвари і розбрат серед народу, нагадуйте їм про їх духовний обов’язок умиротворювати душі, а не їх озлоблювати. Просіть про молитву до Пастироначальника Христа за звільнення України від окупантів та об’єднання Православ’я в Україні в єдину Помісну Православну Церкву. Бо допоки Церква в Україні роз’єднана, до того часу мир і спокій в нашій державі відновлено не буде.

Слово Боже навчає: «Вiра – коли не має дiл, сама по собi мертва» (Як. 2, 17), і тому нам сьогодні потрібно показати віру з діл наших і ділом довести нашу єдність та зробити все для того, щоби зберегти свою Батьківщину. Адже якщо ми не збережемо нашу земну Вітчизну, то як ми втримаємо Царство Небесне у наших душах? Через це, спасаючи Україну сьогодні, ми здобуваємо Царство Небесне у вічності", - йдеться у зверненні, розміщеному на сайті Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Нагадаємо, Митрополит Рівненський і Острозький Високопреосвященніший Варфоломій, звернувся до духовенства, чернецтва і віруючих Української Православної Церкви в Рівненській єпархії. У зверненні він, зокрема зазначив: "Знову, як і в 90-х  роках минулого століття, над нашими православними храмами нависла загроза - захоплення їх прихильниками войовничого УПЦ КП".

Ключові слова: 

Коментарі

Це типова проповідь в церкві, яка насправді виступає за "воссоединение русского мира" - колишньої імперії, вводячи людей в оману лжепатріотизмом. Тут Киселев відпочиває. Шкода, що йому Європа заборонила в"їзд. А то б тішився десь на березі Середземного моря. А його "роботу" в нас "свої" зроблять. Так кожен день, як мінімум один прихід в Україні від них втікає.

Складається враження, що ви спілкуєтеся сам із собою, ну можливо ще з Правовославним, Бо так і не має відповіді ( можете відповісти після посту) на питання: "На що і чому благословляв (вам пропонувалося посилання) священник Московської церкви російського найманця-вбивцю Гіркіна?"

ну да...спочатку по методичці,заробити пару рублів,а потім лицемірне;"Вибачте":)))нічого нового,все відпрацьоване на протязі століть:)))

Православному: підтримаю та прошу вибаченя. Мовчу. Вітаю всіх з днем пам"яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які у Дальніх печерах (преподобного Феодосія) почивають та Іова Почаївського.

Вам не подобається УПЦ МП та російськомовні українці? Ну то створіть ще раз ЗУНР і буде вам щастя. Я впевнений що ми без вас проживемо, а чи вижеве спольщена Західна Україна без неньки-України я маю великий сумнів. На Заході ви потрібні тільки для виконання самих брудних робіт, на які і африканці не погоджуються, ала ж ви і на такі роботи втікаєте з України, оце і є ваш патріотизм.
Щодо наших-ваших вірних. У т.ч. і завдяки вам, послідовникам колишнього монаха Філарета, розпадається Україна, через вашу ненавість та нелюдську злобу гинуть кращі сини України, бо злоба викликає злобу . Тільки і вмієте кляти москалів, а не розумієте того, Україна це багатонаціональна держава і буде вона державою до тих пір, коли всі українськї нації будуть поважати одна одну, не шкодити, а поважати та допомагати одна одній. Весь світ об"єднується, бо цього вимагає життя, а ви тільки і вмієте брехати та ображати інших, то і будете за це під Польщей, Угорщиной та ін. І вам, онукам Геббельса, може іншого і не треба, а українцям, які люблять свою Батьківщину та піклуються про неї, треба вільна, незалежна та сильна Україна, а сила нації є в єдності та любові, бо ми всі є єдина родина. І по іншому України не буде, буде ЗУНР, ЛНР, ДНР, окремий Крим, тому не треба роз"єднувати нс, да ми і не дамо цього, Україна переможе. Єдина країна з Цнтральною, Західною, Східною Україною та Кримом.

Слава Богу!
Те, що робиться в державі-дзеркально відображено в коментарях. Хтось вірить в УПЦ, бо вона частина Вселенської Церкви, хтось В УПЦ КП, бо вона українська, хтось в ніщо не вірить. Але це не привід робити між нами ворожнечу, від цього виграють лише наші вороги. Нам дуже зараз потрібно обєднати зусилля. З сьогоднішнього дня по всій Україні розпочався триденний піст, по всіх храмах моляться за нашу Землю та загиблих її Синів. Давайте хоча б ці дні припинемо тішити нашого ворога та лукавого.
Прошу Вашої підтримки для всіх нас.

ліксєюшка,убогий,вчи історію,матчастину,і меньше користуйся методичками кураторів.,тоді можливо своїми скудними мізками усвідомиш "канонічність":))))руцкай церкви:)))

А в нас на Україні свобода віросповідання?

Цитую пишете:"Вірних канонічної Церкви в Україні більше ніж прихожан інших конфесій і це факт.", а потім:"Ця логіка втілена у життя - ваших "вірних" значно більше, і це стало тою великою бідою для України - призвела до повстання на Донбасі та загибелі сотень наших вояків та тисяч мирних жителів. Де ж послідовність? Ваша точка зору лише підвердидась. Вам не сподобалось, що я УПЦ МП назвала вашою, а в ній відповідно і ваші прихожани? Не наша це церква і крапка. Ну,а далі по тексту, вам респект від Кисельова.

Ця логіка втілена у життя - ваших "вірних" значно більше, і це стало тою великою бідою для України - призвела до повстання на Донбасі та загибелі сотень наших вояків та тисяч мирних жителів. Нема ваших, наших - є українці україномовні та російськомовні, прихожани різних конфесій, віруючи та невіруючі, але всі ми громадяни України. Ось таке відношення до російськомовних українців в т.ч вірян УПЦ МП, яких ви презирливо називаєте "плазунами", призвело до втрати Криму та частини Донбасу, загибелі на цей час і у майбутньому тисяч українців. У цьому є велика "заслуга" Філарета та філаретовців - їхні постійні нападки на Росію та росіян, канонічну Церкву, культивація ненависті до всього російського зробила свою справу - у країні йде війна. Духовний розкол привів до розколу фізичного. Російськомовний схід України хоче піти від тих хто його постійно плюндрує, ганьбить і зневажає. Тому треба просто поважати один одного – не захоплювати наши Церкви та поважати наші погляди, інакше розбрат піде по всій Україні, а цього допустити не можна. Держава у нас одна, і всі ми несемо за неї відповідальність.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.