Мешканці рівненського Грабника скаржаться на "форточників"

Мешканці мікрорайону «Грабник», що в Рівному занепокоєні, що їх помешкання привертають увагу злочинців. Кажуть, що останнім часом у цьому районі було кілька пограбувань будинків. Щоразу грабіжники залазили у приміщення через вікно вночі та брали лише гроші і коштовності.

Як повідомила Надія Юрчук з Рівненського міськвідділу міліції, впродовж останнього місяця на мікрорайоні «Грабник» було зафіксовано одне проникнення у будинок з крадіжкою. 

- Це сталося 5 вересня на вулиці Козацькій у Рівному. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 ККУ (крадіжка з проникненням). Триває розслідування, - каже Надія Юрчук.

Тим часом у міліції радять рівнянам попередити можливість проникнень у їх оселі. 

- Звичайно, найефективніший варіант уберегти свою квартиру від злодіїв - встановити сигналізацію, надійні замки чи додаткові двері. На першому чи Останньому поверхах не зайвими будуть ґрати на вікнах. Добре, якщо вдома є пес. Навряд чи хтось наважиться зайти в приміщення, почувши гавкіт, нехай і маленької собачки. Якщо змушені залишити своє житло на якийсь час, дотримуйте кілька нескладних правил: Обов’язково зачиніть кватирки, навіть улітку; ніколи не розповідайте своїм сусідам про те, на який час полишаєте квартиру чи будинок: не ховати ключі під килимком чи в поштовій скриньці; якщо вам здалося, що хтось колупався у замку, роблячи зліпок, негайно поставте новий. Накопичення кореспонденції в поштовій скриньці сигналізує про те, що господарів немає вдома тривалий час. Домовтеся з сусідами чи родичами, щоб вони забирали пошту за вашої відсутності, - додає Надія Юрчук.

Окрім того, за її словами, ніколи не варто відкривати двері, не з’ясувавши хто саме прийшов.

- Не впускайте одразу у квартиру особу, що відрекомендувалася співробітником міліції, особливо якщо ви його не викликали. Обов’язково попросіть пред’явити посвідчення і, запитавши телефон чергової частини міськрайуправліітня, зателефонуйте туди і перевірте, чи працює там правоохоронець, який навідався до вас. Не розкладайте на видних місцях гроші та цінності. Можливо, вам це зручно, проте і зручніше буде для злодія. Спробуйте знайтинезвичайний спосіб зберігання заощаджень. Не кладіть їх до шафи їхкрадії “перевіряють” у першу чергу. Не запрошуйте сторонніх чималознайомих людей до себе в квартиру, особливо для пиятики. Не повідомляйте свою адресу стороннім без необхідності. Коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте, коли вас немає вдома. Не носіть ключі від квартири разом з документами. Загубившиключі, негайно замініть замки, - зазначає Надія Юрчук.

Проте радить не перестаратися: не використовуйте для охорони житла електричний струм чи вибуховий пристрій, якщо це спричинить тяжкі наслідки, відповідатимете згідно чинногозаконодавства.

- Якщо, повернувшись додому, Ви побачили, що двері квартири, чи будинку відчинені або виламані, не заходьте в помешкання, зверніться по допомогу до сусідів і негайно викличте міліцію, зателефонувавши за номером 102. По можливості спостерігайте за квартирою до приїзду правоохоронців. Якщо помітили злочинців, не намагайтеся самостійно їх затримати — вони можуть бути рзброєні. Запам'ятайте їхні прикмети: у що вони вдягнені, марку, номер і тип машини, в якому напрямку вона попрямувала, - розповідає Надія Юрчук.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.