У рівненському суді нардеп хоче відсудити в держави мільйони

Сьогодні, 11 вересня у Рівненському апеляційному господарському суді відбувся розгляд апеляції на рішення суду першої інстанції щодо стягнення з держпідприємства "Помпеї" 88,2 млн гривень на користь компанії"WOG".

- Сьогодні був на засіданні Рівненського апеляційного господарського суду у справі за позовом ТОВ «ВОГ ТРЕЙДИНГ» до ДП «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами». Тобто волинський олігарх Єремєєв намагається віджати у держави 88 млн грн. нібито за те, що державне підприємство не віддало йому нафтопродукти. Натомість прокуратура наводить неспростовні докази, що олігарх і в Криму своє забрав і хоче, щоб Україна йому це компенсувала як втрачене! Уявіть. Суд першої інстанції він виграв.

Враження від другого. Вперше побачив як представники прокуратури чітко і чіпко відстоюють інтереси держави в суперечці з олігархом, а чиновники з мінпаливенерго переймаються долею державного майна як свого власного, тому що народне, а значить наше. Говорять про погрози життю, але мають намір не відступати. Засідання взяло перерву для вивчення матеріалів.

Наступне - 29 вересня о 14.30. Прохання до всіх небайдужих прийти і чинити громадський тиск, виступити проти корупції суддів. Сьогодні навіть мій одиночний плакат "Ні корупції!" не залишив суддів байдужими.

Таке життя. Одні воюють, захищають мирне цивілізоване життя, а інші, користуючись благами цивілізації, грабують державу. Гієни, - написав у Фейсбук рівнянин Сергій Одарченко.

Компанія "ВОГ Трейдинг" депутатів Ігоря Єремеєва і Степана Івахіва намагається відсудити у держави 88,2 млн гривень за втрачені в Криму нафтопродукти, повідомляла "Економічна" правда з посиланням на "ЛігаБізнесІнформ".

Як пише видання, міністерство палива та енергетики платити гроші не планує і звинувачує ВОГ Трейдинг в шахрайстві.

"Після анексії Криму у власність Росії незаконно перейшло безліч українських держпідприємств. Серед них - державне Феодосійське підприємство із забезпечення нафтопродуктами (ФПЗНП), яке володіє морською нафтоперевалкою у Феодосії", - йдеться в матеріалі.

Проектні потужності підприємства дозволяли перевалювати більше 10 млн тонн вантажів рік, цей термінал є одним з ключових при забезпеченні Україною імпортним паливом.

За даними Міненерговугілля, минулого року через перевалку було поставлено 570 000 тонн бензину і близько 460 000 тонн дизпалива.

В останні два роки перед анексією Криму найбільшими клієнтами перевалки виступали структури групи "ВЕТЕК" Сергія Курченко, "Ромпетрол Україна", російський "Лукойл", а також WOG.

Наприкінці березня кримська влада націоналізувала Феодосійську перевалку. У відповідь на це Міненерговугілля замість ФПОНП створило держпідприємство по забезпеченню нафтопродуктами (Понпеї) з пропискою в Києві, передавши на баланс потужності перевалки.

"Але той момент в резервуарах підприємства знаходилося до 40 000 тонн нафтопродуктів, які належать українським компаніям, - розповів виданню керівник одного з нафтотрейдерів, які працювали в Криму. - Всі, або майже всі, ці обсяги були продані в Криму, оскільки на півострові тоді почався дефіцит нафтопродуктів, а з Росії поставки ще не були налагоджені".

"ВОГ Трейдинг" виявилася однією з компаній, паливо яких було на Феодосійській перевалці на момент її націоналізації. В резервуарах перебувало 2 600 тонни бензину і 16 600 тонн дизпалива, що належать цій компанії. Обсяги зберігалися за договором, підписаним ще в листопаді 2013 року.

Прес-служба групи WOG повідомила, що після націоналізації Феодосійського підприємства компанія не змогла реалізувати це паливо. У зв'язку з цим у квітні "ВОГ Трейдинг" звернулася до госпсуду Рівненської області з позовом до "Понпеї" з вимогою відшкодувати їй збитки від втрати нафтопродуктів.

"Ми передали підприємству по забезпеченню нафтопродуктами на зберігання нафтопродукт, який вони нам не повернули, - йдеться в повідомленні WOG. - Цілком логічно, що ми були змушені звернутися до суду, щоб повернути власне майно".

18 червня суд першої інстанції стягнув з держпідприємства 88,2 млн гривень на користь "ВОГ".

Як пише видання, на цьому історія не закінчується.

5 вересня Міненерговугілля поширило заяву, в якій звинуватило посадових осіб "ВОГ Трейдинг" в махінаціях і підробці документів.

Міністерство стверджує, що дізналося про розгляд позову тільки на стадії апеляції, оскільки підсудність розгляду справи була змінена у зв'язку з підписанням договору поруки між "ВОГ Трейдинг" і маловідомої ТОВ Кіойл (Рівненська область).

Ця компанія за даними Єдиного реєстру юридичних осіб вже перебуває в стадії банкрутства.

Міністерство вважає, що насправді "ВОГ Трейдинг" змогла продати нафтопродукти, які перебували на Феодосійській перевалці, після чого підробило документи для стягнення з держави неіснуючого боргу.

Міністерство також зазначає, що заправки "ВОГ Трейдинг" успішно працюють в окупованому Криму.

"Тому, всі залишки нафтопродуктів, які були передані на зберігання "Понпеї", успішно вивезені "ВОГ Трейдинг" і надалі використовуються для збагачення посадових осіб компанії", - йдеться в повідомленні відомства.

WOG цю заяву спростовує.

"Компанії WOG - ні "ВОГ Рітейл", ні "ВОГ Трейдинг" - не здійснює реалізацію нафтопродуктів в Криму", - повідомила прес-служба компанії.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.