У Рівному не вистачає контейнерів для сміття

Кількість встановлених у Рівному контейнерів на території, яку обслуговує «Санком» більша, ніж передбачено нормою накопичення побутових відходів. Та проблеми з їх переповненням у місті виникають, особливо весною та восени. 

Як зазначається на сайті "Санком-Рівне", це пов’язано з тим, що кількість контейнерів, які розміщені по місту розраховується залежно від кількості зареєстрованих мешканців у межах обслуговування одного контейнерного майданчика. Це число множиться на норму накопичення сміття та ділиться на кількість заборів у рік. Крім того, завжди передбачається 50% запас ємкості контейнера про всяк випадок.

Наразі компанія обслуговує близько двохсот тисяч клієнтів, проте фактично  на території обслуговування проживають значно менше людей. Взагалі чисельність фактично проживаючих у Рівному мешканців вже давно менша, ніж за офіційною статистикою.

"Тим не менше, з огляду на офіційні дані, виходить, що норма накопичення  сміття становить 1, 56 – для багатоповерхівок та 2,56 – для приватної забудови (співвідношення між мешканцями багатоповерхівок та приватної забудови становить 80% і 20%) за умови, що вивезення сміття має відбуватись щоденно. Тобто, середнє для розрахунку число дорівнює 1,64 м3 сміття в рік з однієї людини. Звідси й виходить, що 200 тисячі осіб потрібно помножити на 1,64 м3 поділити на кількість днів в році  – 365 днів = 903 м3 сміття. Далі цю цифру потрібно поділити на ємкість контейнера 1,1м3. У результаті отримуємо розрахунки, що для обслуговування міста достатньо 820 контейнери.

Але дивним є те, що наразі в обслуговуванні «Санком-Рівне» перебуває 2500 євроконтейнерів об’ємом 1,1м3, 800 контейнерів старого радянського зразку об’ємом 0, 75 м3, 1200 контейнерів об’ємом 240 літрів, 753 – об’ємом 120 літрів. А також 15 габаритних контейнерів об’ємом 8 м3, чотири об’ємом 30 м3, вісім об’ємом 27 м3, шість об’ємом 18 м3, два 13 м3. Ємкість всього контейнерного парку становить 4241 м3. Крім того, є дуже багато контейнерів, що перебувають у власності споживачів і більшість вулиць приватного сектору забирається взагалі за безконтейнерною схемою.

Тобто, ємкості контейнерної бази «Санком» у Рівному стільки, що виходячи з норми накопичення, достатньо сміття вивозити раз у тиждень. Більше того, в розрахунок оплати за вивіз сміття покладено саме норма утворення побутових відходів. Хоча фактично підприємство вивозить сміття частіше, аніж це передбачено нормою щодо вищенаведених розрахунків, а оплата послуг здійснюється згідно передбаченої норми. 

Висновок звідси напрошується один: потрібно провести дослідження та визначити справедливу норму утворення відходів, яка відповідає дійсності. 

А сезонні перевантаження –  це нормальні явища. Зараз сміттєвози забирають переповнені контейнери, взимку будуть забирати напівпорожні, а перед великими релігійними та календарними святами вони можуть бути ще більш переповнені", - йдеться у повідомленні.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.