Рівненські благодійники вимагають зміни керівництва обласної дитячої лікарні

Представники громадських організацій, які займаються допомогою важкокохворим дітям і їх родинам в Рівненській обласній дитячій лікарні вимагають у депутатів Рівненської облради не продовжувати контракт з головним лікарем лікарні Григорієм Думановським.

Представники громадських організацій аргументують свою вимогу відсутністю звітності про витрачання благодійних внесків, призначення на посаду завідувачем відділення планової хірургії 31-річного сина головного лікаря та інші порушення.

– За 4 роки керівництва у лікарні залишаються невідремонтованими сходи та відсутні пандуси.  Головний лікар виправдовується тим, що, начебто, на ремонт сходів потрібно пів мільйона гривень. Крім того, невідомо як витрачаються благодійні кошти. Сьогодні лікарня не відзвітувала навіть за офіційно отримані внески в сумі 200 тисяч гривень. Також у лікарні не можна отримати рецепт на придбання ліків, – повідомив керівник ГО "Берегиня Рівненська" Олександр Петровський.

За словами голови правління БФ "Скарбниця Надії" Юлії Кутик, родина Думановських керує всією дитячою медициною області. Нагадаємо, що дружина головного лікаря Марія Думановська є заступником начальника управління охорони здоров'я.

– Всупереч рішенню президії Рівненської обласної ради було прийнято рішення призначити Григорія Думановського заступником головного лікаря. Ми не піддаємо сумніву професійності цієї людини, як лікаря, але ми хочемо змінити роботу в лікарні. Керівник повинен бути управлінцем, в першу чергу, і планувати розвиток лікарні, – повідомила Юлія Кутик.

На прес-конференцію завітали і представники трудового колективу лікарні, які стали на захист свого керівника.

– Нас силою ніхто сюди не приводив, ми прийшли підтримати Григорія Думановського. Тому що він робить все, що може. Ми готові співпрацювати з громадськими організаціями та вдосконалювати нашу роботу, – повідомив представник профкому.

Також був присутній і сам Григорій Думановський, який заявив, що його обрав колектив:

– За 4 роки було зроблено дуже багато. По-перше, наша лікарня єдина в регіоні, яка надає меддопомогу на третинному рівні. Батьки роблять все можливе, аби їх діти лікувались у нашій лікарні. Якби заклад був поганий, тоді б у нас не лікувались діти. Кількість дітей, які лікуються у закладі, збільшилась з 10 до 13,5 тисяч. Дитяча медицина в районах та селах знищена. Наші відділення перегружені, а фінансування не збільшилось, на жаль. Зараз держава виділяє 7 гривень на ліжко-день, 7,48 – харчування. Управлінський досвід в мене є. А про те, чи продовжать контракт чи ні, – ходять легенди у місті. Повірте, якщо мені доручать бути головним лікарем, то я буду працювати, якщо ні – то не буду. Мене не висували на цю посаду ні громадські організації, ні обласна рада, а висунув колектив. Я готовий співпрацювати з громадськими організаціями, – розповів Григорій Думановський.

Керівники громадських організацій переконані, що головний лікар лікарні повинен бути хорошим управлінцем, в першу чергу, та співпрацювати з благодійними фондами, а лікарня повинна розвиватись, для цього потрібно спрямувати благодійні кошти для покращення умов у лікарні.

З приводу вище викладених фактів представники громадських організацій направлять скарги до компетентних органів.

Ключові слова: 

Коментарі

Хабарник

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.