Вікіпедія пропонує жителям Рівненщини призи за світлини пам’яток

В Україні другий день триває конкурс "Вікі любить пам'ятки 2014", організований громадською організацією "Вікімедіа Україна".

Зокрема, жителі Рівненщини можуть завантажити власні світлини пам’яток із запропонованого переліку, що сформовані для всіх районів області.

У такий спосіб не тільки збираються зображення для ілюстрації статей – за задумом організаторів акція також спрямована на пізнання історії рідного краю та дбайливого ставлення до надбань культури.

За умовами конкурсу фотографіями зможуть вільно користуватися усі користувачі Вікіпедії.

Переможці вибиратимуть призи із запропонованого організаторами переліку. Серед головних подарунків – дзеркальні фотокамери, GPS-навігатори, зовнішні (USB) диски.

Також кращі десять фотографій із України візьмуть участь у міжнародному змаганні. Конкурс триватиме до 15 жовтня.

Wiki Loves Monuments ("Вікі любить пам'ятки") – фотоконкурс пам'яток культурної спадщини, що проводиться в понад 20 країнах світу.

Ініціатива проведення конкурсу належить нідерландським вікіпедистам, які 2010 року запропонували сфотографувати 50 тисяч пам'яток Нідерландів.

У 2012 році географія конкурсу охопила 35 країн світу з 4 континентів. Серед країн колишнього СРСР це – Білорусь, Росія, Естонія та Україна. Конкурс зібрав більше 365 тисяч фотографій, із яких 33 тисячі – з України.

Троїцький монастир Чернігів

Троїцький собор у Чернігові. Фото (із Вікіпедії) – Валерій Сорокін. Ця фотографія була визнана кращою серед українських

Для українців цей конкурс став дебютним. Із різних джерел організаторами конкурсу було зібрано близько 30 тисяч пам'яток з усіх куточків України, найбільше – з Києва, Львова та Одеси. У конкурсі взяли участь більше 600 учасників, які сфотографували більше 7 тисяч пам'яток із усіх куточків країни.

Під час “Вікі любить пам'ятки – 2013” українські учасники завантажили понад 35 тисяч фото.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.