У Рівному презентували журнал про маргіналів

16 вересня у Рівненській обласній бібліотеці відбулася презентація книгознавчого часопису "Коло".

"КОЛО" – ініціатива львівської творчої молоді, до якої згодом долучились автори та читачі з багатьох інших міст України. З травня 2013 року було випущено вже 10 тематичних номерів книгознавчого часопису. В 11 номері, який вийшов у 2014 році автори розкривають тему інакшості в літературі.

Статті присвячені літературній творчості представників соціальних меншин та письменників, що вели спосіб життя відмінний від загальноприйнятого в суспільстві. Частина матеріалів стосується також літературних героїв-маргіналів.

Читачі можуть знайти на сторінках досить рідкісні науково-популярні розвідки на тему творчості представників сексуальних меншин, людей різних рас та етнічних груп, інвалідів, публікації про літераторів, що вживали психотропні речовини, або писали мовами меншин, інформацію про рідкісну експериментальну поезію – словом, все, що виходить за рамки традиційного.

Як розповіла головний редактор видання Ірина Осадчук, у журналі також вміщено інтерв’ю з трьома українськими літературними діячами: Святославом Померанцевим, Дмитром Стретовичем та Григорієм Семенчуком, які розповідають про присутність чоловіків у вітчизняному культурному менеджменті та пояснюють, чому це, в основному, жіноче заняття.

Як повідомили з методичного відділу РДОБ, загалом друкована версія часопису налічує 104 сторінки та 21 статтю.

– Друковану версію журналу довелося дещо скоротити та прибрати переважну більшість ілюстрацій, оскільки ми хотіли зробити більший наклад. У електронному варіанті часопису ви можете прочитати додатково ще сім статей, які не ввійшли у паперовий варіант, і побачити всі картинки, – розповідає Ольга Кендзіор, креативний редактор видання.

Переглянути усі випуски в електронному варіанті можна на сторінці часопису у мережі "Issuu".

За півтора року існування журнал піднімав у своїх випусках теми перекладу літератури, дитячих книг, гендеру та еротики в письмі, цензури й багато інших.

Після презентації у Рівному, яке стало другим містом після рідного Львова, до якого навідалася редакція з новим випуском, дівчата мандрують у Київ (19 вересня), Харків (23 вересня), Дніпропетровськ (26 вересня), Одесу (30 вересня) та Чернівці (3 жовтня). До слова, тільки у Рівному презентація відбувалася в бібліотеці, у решті міст заходи проводитимуться у кав’ярнях чи культурних центрах.

Після завершення туру в планах редакції робота над новим – 12 номером. Тема уже відома – "Нобелівська премія з літератури".

Творчий колектив журналу відкритий для співпраці та закликає усіх, хто небайдужий до літературної творчості, долучатися до створення нового випуску. На презентації у Рівному, зокрема, велася мова про те, що авторами можуть стати студенти, які займаються науковими розвідками на тему літератури в рамках роботи над своїми курсовими проектами. Свої статті, ідеї та пропозиції можна надсилати безпосередньо редакторам на e-mail kolo.chasopys@gmail.com до 4 жовтня.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.