У Рівному презентують "Найвищі будинки, найглибші могили"

18 вересня о 19:00 у Світлиці Рівненської обласної бібліотеки (4-й поверх) відбудеться презентація збірки творів відомого польського драматурга Януша Ґловацького "Найвищі будинки, найглибші могили".

Януш Ґловацький – драматург, прозаїк, сценарист. За його сценарієм знято фільм "Рейс", який визнаний кращою польською комедією. Автор нагороджений міністерством культури Польщі Золотою Медаллю "За заслуги в культурі Gloria Artis". Його трагікомедії ставилися на найпрестижніших театральних помостах світу та завоювали щиру прихильність багатьох глядачів.

У 2014 році в Україні вийшла друком збірка його п’єс "Найвищі будинки, найглибші могили". Переклад з польської мови здійснив відомий український письменник, драматург – рівнянин Олександр Ірванець.

До збірки ввійшли чотири драматичні твори: "Антигона у Нью Йорку", "Четверта сестра", "Попелюха" та "Ялинка страху". Герої п’єс – звичайні люди, які потрапили у незвичайні життєві обставини.

Сюжет "Антигони у Нью Йорку" обертається навколо життя безхатьків, які мешкають у нью-йоркському парку, їх мрій та спогадів. Колись вони емігрували до США в погоні за "американською мрією", але життя розпорядилося по-своєму, і ці люди утратили все, окрім себе самих: тісного кола людей, які чіпляються один за одного, щоб не загубити єдиного, що тримає на світі – людських почуттів.

Місце дії "Попелюхи" розвивається в спільноті не менш екзотичній, ніж община бомжів – у колективі вихованиць виправної колонії для неповнолітніх злочинниць. Дівчата беруться ставити у тюремному театрі "Попелюшку", спектакль приїздять знімати режисери документального фільму про неповнолітніх злочинниць – це призводить до низки смішних, болючих й зрештою трагічних наслідків.

"Четверта сестра" – це сюжетне наслідування драми Антона Чехова "Три сестри". Використавши класичний, хрестоматійний каркас п’єси, Януш Ґловацький переніс дію у сучасний час та добряче його приправив новими перипетіями, деталями, своїм фірмовим безжальним і влучним гумором, що змушує одночасно співчувати і злитися на героїв.

"Ялинка страху" – найменший за обсягом твір у книзі, в якому всього двоє діючих осіб – чоловік і дружина. Протягом свого діалогу вони вирішують чи відправлятися чоловіку у відрядження до Ґданська, якого він одночасно боїться і прагне.

На презентації перекладач розкаже про особливості роботи над текстом, прочитає уривки з книги. Відвідувачі зможуть придбати примірник книги та отримати автограф Олександра Ірванця.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.