На Рівненщині схиляли дітей до пияцтва та куріння

З початку року на території Рівненщини працівники міліції виявили 167 дітей за розпиттям спиртних напоїв і появу у нетверезому стані в громадському місці та 171 – за курінням тютюну. 80 власників та працівників магазинів і торгівельних точок оштрафували за продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, а 68 громадян притягнули до адмінвідповідальності за схиляння дітей до пияцтва та куріння.

Передумовою цієї сумної статистики став необмежений доступ дітей до спиртної і тютюнової продукції, а також – відсутність контролю батьків за часом і способом проведення дозвілля своїх чад.

Підлітки, які палять та вживають алкоголь, не виявляють інтересу до спорту, уникають розумових задач, не беруть активної участі у шкільному та соціальному житті. Ці діти не мають тих запасів життєвих сил і тієї витривалості, яка властива їх юному віку, і тому досить часто за різними показниками у розвитку опиняються позаду своїх товаришів. Крім того, під дією алкоголю підлітки вчиняють адміністративні та кримінальні правопорушення.

Які б профілактичні заходи не проводила міліція, батьківський контрользавжди має бути на належному рівні. Саме батьки, передусім, мають знати, де буває їхня дитина та чим вона займається. Основне завдання в боротьбі зцим злом полягає в тому, щоб не спокушати дітей цигарками та спиртним, — не допустити вступу до рядів курців та алкоголіків все нових і новихмолодих людей, перервати цю ланцюгову реакцію розповсюдженняпагубних звичок.

Всі дорослі, особливо батьки, відповідальні перед суспільством за вихованняздорового молодого покоління. Міліція закликає громадян повідомляти органи внутрішніх справ про місця, де спиртне та цигарки доступні неповнолітнім, адже боротьба з алкоголізмом та тютюнопалінням – цеборотьба за здоров'я і щастя дітей.

Довідка

Із 16 років наступає адмінвідповідальність за ст. 178 (поява у нетверезомустані або розпиття спиртних напоїв у громадських місцях). Про фактповідомляється навчальний заклад, служба у справах сім’ї і молоді. Якщонеповнолітній притягується до відповідальності по цій статті повторно,підлітка ставлять на облік в наркодиспансері.

Якщо дитині не виповнилося 16 років, до адмінвідповідальностіпритягаються батьки — ст. 184 (невиконання батьківських обов’язків повихованню дітей). Батьки можуть отримати попередження, або сплатитиштраф від одного до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів.

За схиляння дітей до вживання алкоголю, згідно зі ст. 180 Кодексу проадмінправопорушення (доведення неповнолітнього до стану сп'яніння), довідповідальності притягуються дорослі. Штраф – від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів.

Особи, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім, притягуються до адміністративної відповідальності згідно ст. 156 Кодексу про адмінправопорушення (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами). Штраф — від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Усі справи, що стосуються дітей та підлітків, розглядаються у суді. По це повідомляє СЗГ УМВС в Рівненській області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.