У Рівному презентували збірку польського драматурга

18 вересня у Рівненській обласній бібліотеці відбулася презентація збірки творів польського драматурга Януша Ґловацького "Найвищі будинки, найглибші могили", переклад якої здійснив відомий письменник рівнянин Олександр Ірванець.

До збірки ввійшли чотири драматичні твори: "Антигона у Нью Йорку", "Четверта сестра", "Попелюха" та "Ялинка страху". Герої п’єс – звичайні люди, які потрапили у незвичайні життєві обставини.

Сюжет "Антигони у Нью-Йорку" обертається навколо життя безхатьків, які мешкають у нью-йоркському парку, їх мрій та спогадів. Колись вони емігрували до США в погоні за "американською мрією", але життя розпорядилося по-своєму і ці люди утратили все, окрім себе самих: тісного кола людей, які чіпляються один за одного, щоб не загубити єдиного, що тримає на світі – людських почуттів.

Місце дії "Попелюхи" розвивається в спільноті не менш екзотичній, ніж община бомжів – у колективі вихованиць виправної колонії для неповнолітніх злочинниць. Дівчата беруться ставити у тюремному театрі "Попелюшку". Спектакль приїздять знімати режисери документального фільму про неповнолітніх злочинниць - це призводить до низки смішних, болючих й зрештою трагічних наслідків.

"Четверта сестра" - це сюжетне наслідування драми Антона Чехова "Три сестри". Використавши класичний, хрестоматійний каркас п’єси, ЯнушҐловацькийпереніс дію у сучасний час та добряче його приправив новими перипетіями, деталями і своїм фірмовим безжальним та влучним гумором, що змушує одночасно співчувати героям і злитися на них.

"Ялинка страху" - найменший за обсягом твір у книзі, в якому всього двоє діючих осіб – чоловік і дружина. Протягом їхнього діалогу, який і являє собою сюжет п’єси, вони вирішують чи відправлятися чоловіку у відрядження до Ґданська, якого він одночасно боїться і прагне.

"Четверту сестру" я переклав першою», - говоритьОлександр, - коли закінчив першу дію дав почитати режисеру Станіславу Мойсеєву, потім десь через півроку він мене запитав "А що ж там далі?" - я дав другу дію і ось зараз уже сьомий чи восьмий сезон поспіль вистава успішно йде у "Молодому театрі" в його постановці.

Невдовзі ще одна п’єса Ґловацького, з тих, що вміщенні в «Найвищих будинках…» буде поставлена на театральній сцені. За втілення візьметься польський режисер. Спектакль йтиме у Харкові.

В планах Олександра Ірванця перекласти ще як мінімум дві трагікомедії Ґловацького: «Полювання на тарганів» і «Фортенбрас забухав» - такі назви матимуть ці драми у перекладі на українську мову (прим. авт.).

Окрім перекладів Олександр займається й письменницькою роботою. Найближчим часом очікує виходу в світ своєї нової збірки віршів та есеїв, присвячених подіям Майдану. Випустить книгу київське видавництво "Дух і літера". Після видруку пообіцяв зробити окрему презентацію видання для рівнян. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної бібліотеки.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.