Кандидати у нардепи від Рівненщини згадали про "благодійність"

Незадовго до старту виборчої кампанії у Рівненській області активізували свою діяльність благодійні фонди та соціальні ініціативи потенційних кандидатів у депутати Верховної Ради України по мажоритарним округам.

- Ще не будучи офіційно зареєстрованими кандидати активно роздають подарунки, організовують масові заходи та допомагають армії. Таким чином через свої цільові фонди майбутні висуванці намагються вже зараз заручитися підтримкою виборців, - зазначили спостерігачі ГМ ОПОРА.

У 152-му виборчому окрузі (м.Рівне) станом на 22 вересня 2014 р. офіційно зареєстраувався лише один кандидат. Проте все активніше у ЗМІ зявляються згадки про ще одного потенційного кандидата. Олег Червонюк від свого імені передплачує безкоштовно газету для членів Громадської організації «Громадський рух «Льонокомбінат»», закуповує та переправляє військове спорядження для бійців АТО. Також Олег Червонюк є меценатом Рівненського міського природничо-математичного ліцею «Елітар».
 
По 153-ому окрузі (Гощанський, Корецький, Острозький, Рівненський райони, 9 дільниць м. Рівне)наразі не зареєстровано жодного кандидата. По цьому виборчому окрузі зїзд партії «Народний фронт» 14 вересня висунув кандидатом в народні депутати Юрія Вознюка. Незадовго до свого висування Юрій Вознюк зночно активізував свою діяльність як діючого депутата – бере участь у масових заходах, роздає цінні подарунки. Зокрема до свята Першого дзвоника Юрій Володимирович презентував Великожитинській школі відеокамеру. А до дня фізкультурника у м. Корець кандидат подарував школі спортивний мат.
 
Округ № 154 ( Демидівський, Дубенський, Здолбунівський, Млинівський, Радивилівський райони)має лише одного зареєстрованого кандидата – Омельчук Володимир Васильович, політична партія «Громадська позиція».

По цьому виборчому окрузі знову розпочав роботу благодійний фонд «Любіть Україну», який у 2012 році активно використовував кандидат в народні депутати Данило Корилкевич. За офіційними даними у цьому ж році фонд витратив на реалізацію своїх заходів 1,64 млн. грн. Проте вже у 2014 році головою правління фонду обраний Михайло Корилкевич, син Данили Корилкевича. За інформацією спостерігачів ОПОРИ саме Михайло Корилкевич балатуватиметься по 154-ому виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 2014 року. Наразі благодійний фонд «Любіть Україну» анонсує проведення таборування «Захисти і допоможи» 27-28 вересня 2014 року на території Тараканівського форту та Дубенського замку Рівненський.
 
По 155-ому виборчому окрузі (місто Кузнецовськ, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони) наразі є всього два офіційних кандидати. Один з них – самовисуванець М’ялик Віктор Ничипорович. Свою агітаціну кампанію активізував ще в серпні. Київський бізнесмен, який родом з Володимирецького району на Рівненщині, з початку АТО регулярно перераховує кошти на потреби ЗСУ. Допомагав комплектувати перед відправкою на Схід батальйон «Горинь», зокрема, закупив бронежилети, розвантажувальні жилети, кевларові куртки, надавав кошти, профінансував ремонт шістьох бойових розвідувально-дозорних машин. 

Ще один потенційни кандидат на 155-ому виборчому окрузі – Василь Яніцький, працює від іменіблагодійного фонду «Наш Край». Це вже другі вибори до Верховної ради, на яких балотується Голова правління Благодійного фонду. У 2014 році фонд активізував свою роботу фактично за два місяці до старту виборчої кампанії. Наразі фонд Василя Яніцького організовує масові культурні та спортивні заходи, закуповує військове спорядження бійцям АТО, дарує книги бібліотекам, тощо.
 
Наразі у 156-ому виборчому окрузі (Березнівський, Костопільський, сарненький райони) поки не зареєстровано жодного канидата. Активної діяльності фондів та громадських організацій не фіксується.
 
 Громадянська Мережа ОПОРА зазначає, що до моменту офіційної реєстрації кандидата в народні депутати така діяльність не є порушенням закону. Проте ми застерігаємо, що відповідно до ч. 14 ст. 47 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати. Така передвиборна агітація є непрямим підкупом виборців, що карається чинним законодавством.
 
Також нагадуємо потенційним та фактичним кандидатам, виборча кампанія 2012 року показала, що використання благодійних фондів для прихованого підкупу виборців не принесло очікуваних результатів. Навчені попередніми благодійниками, мешканці Рівненщини залюбки використовували кошти «меценатів», однак, проголосували не за тих, хто давав найбільше грошей.

Ключові слова: 

Коментарі

Воістину ліва рука не знає що робить права. Одні кидають виклик:"Дай", інші звинувачують в тому, що дає. Поки виборець не усвідомить, що місія депутата - законотворча діяльність, а не "дай-не дай", спекуляції на цьому не припиняться ніколи. При тому, що в "прольоті" можуть бути дві сторони. Бо все, що поза законом без гарантій.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.