У Рівному відбудеться літературний вечір Михайла Коцюбинського

23 вересня о 14.00 у Рівненській обласній універсальній  науковій бібліотеці відбудеться літературний вечір «Життєва філософія Михайла Коцюбинського» (до 150 річниці з дня народження М. Коцюбинського (1864 – 1913 p. p.)

На заході до уваги присутніх — книжкова виставка «Що записано в книгу життя» про життєвий та творчий шлях М. М. Коцюбинського. Глядачам буде продемонстровано кадри з фільму «Тіні забутих предків».

У заході братимуть участь: Учні та вчителі ЗОШ № 1 ім. В. Короленка, бібліотекар школи ЗОШ № 1 Л.Р.Козел, члени міського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

Прозвучать уривки з творів М. Коцюбинського у виконанні учнів ЗОШ № 1 ім. В. Короленка. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної бібліотеки.

Метою заходу є вшанування пам'яті М.М.Коцюбинського, популяризація його творчості.

Михайло Коцюбинський народився 17 вересня 1864 р. у сім’ї дрібного урядовця у м. Вінниці. У 1875-1876 р. р. навчався у народному училищі у м. Барі, потім у Шаргородському духовному училищі. Писав вірші та невеликі оповідання. Коцюбинський займався перекладами з польської мови, був обраний гласним до Вінницької міської думи на чотири роки. М. Коцюбинський вчителював на Вінниччині. Написав оповідання “Харитя”, “Ялинка”, повість “На віру”.

У 1902 р. М. Коцюбинський написав новели “На камені”, “Цвіт яблуні”. У 1906 р. письменник був обраний головою чернігівського товариства “Просвіта”. Перу письменника належать твори, що складають національну класику й збагачують світову літературу:”Fata morgana”, “Тіні забутих предків” та ін. М. Коцюбинський помер 25 квітня 1913 року., похований у Чернігові на Болдиній горі  в гаю Троїцького монастиря над Десною.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.