Рівненські театрали відфестивалили

У вересні колектив Рівненського облмуздрамтеатру побував на двох театральних фестивалях  у м. Коломия та у м. Брест, Білорусія. Від запрошення на третій у Чернівцях довелось відмовитись через щільний графік роботи театру.

Отож, 11 вересня колектив Рівненського театру зіграв романтичну комедію "Дикун" за творами А. Касона у рамках Міжнародного театрального фестивалю "Коломийські представлення 2014". Режисер вистави Олександр Олексюк. На фесті у Коломийському академічному обласному українському драматичному театрі імені Івана Озаркевича рівняни виступили вперше. Проте завоювати любов глядачів таки вдалось. Виступ театру супроводжувався бурхливими оплесками. Свою оцінку виставі дали й театральні експерти.

Лариса КАДИРОВА, народна артистка України: "Я сиділа у залі і не могла позбутися своїх спогадів про дивовижну виставу за Ліною Костенко “Богдан”, яку я бачила у Рівненському театрі і яка отримала Шевченківську премію. Наскільки там були характери і психологічна ситуація, переведено театр в образну систему, у символіку. В цій виставі мені сподобалися молоді актори. Мене схвилювала молодша сестра Анхеліна. (актриса Емілія Морозюк)"

Алла ПІДЛУЖНА, театрознавець:"У цій виставі мене захопив акторський дует головних героїв - Пабло та Маргарита (актори Олег Ягелюк та Ніна Ніколаєва). На загальному тлі і поряд з іншими персонажами вони були надзвичайно природніми. Ми маємо метафору людини з гір як символ чистоти і незайманої душевності. Актор Олег Ягелюк, який виконав роль Пабло є цінним тим, що зміг показати рух цього образу у розвитку. Ми побачили його різним."

Особливістю фестивалю є відсутність на ньому переможців. Ось вже другий рік поспіль усі учасники отримують дипломи і обгрунтовану критику театральних експертів. Відгуки  про виставу з'являються на сайті Коломийського театру вже наступного дня.

А 18 вересня на малій сцені Брестського академічного театру драми у рамках XIX Міжнародного театрального фестивалю "Біла вежа - 2014" рівненські театрали показали драму В. Распутіна "Останній строк" режисури Володимира Петріва. 

Незважаючи на те, що постановка йшла українською мовою, мовного бер'єру не виникло -  глядачі живо реагували на події на сцені.  Можливо тому, що тема самотності на схилі літ, непрості родинні стосунки та невміння приділити достатнього часу старіючим батькам добре знайома не лише українцям. Після вистави глядачі залишали залу практично у повній тиші, крадькома втирали сльози, телефонували матерям запитати, як ті почуваються.

Лише зранку наступного дня заговорили про виставу й театральні критики з Росії, України, Білорусії, Естонії. На обговоренні зізнались, щоб проаналізувати "Останній строк" довелось "переварити" побачене. Усі, кому пощастило побувати на виставі рівнян, підкреслювали її надзвичайну реалістичність, відзначали прекрасний акторський ансамбль, успішні образи створені акторами та вдалу режисерську роботу. 

Вже після закриття фестивалю, 19 вересня на сайті Брестьского театру з'явились підсумки та імена переможців. Рівненський облмуздрамтеатр здобув перемогу у двох номінаціях: "Краща вистава малих форм" та "Краща жіноча роль". Останню отримала артистка Ніна Ніколаєва за роль Старуні. Окрім того театр пообіцяли запросити до Бресту знову, а з "Останнім строком" повезти  до Санкт-Петербургу, звичайно, коли стабілізуються стосунки з Росією.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.