У Рівному покажуть істинний образ Шевченка

24 вересня о 12 годині в Рівненському обласному краєзнавчому музеї в рамках відкриття виставки «…згадав свою Волинь святую і волю-долю молодую» відбудеться презентація фільму телеканалу РТБ «Без кожуха» (автор Олексій Бухало). Обидві події приурочені до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та 168-річчю його перебування на Волині. 

У кінорозповіді науковці розкривають істинний образ поета, як прогресивного інтелектуала 19 сторіччя, а не звичайного сільського бідняка. Кінострічка проведе глядача місцями, пов’язаними з перебуванням Шевченка на Рівненщині у жовтні 1846 року.

Виставка об’єднала мистецьку шевченкіану відомого рівненського художника Євгена Чорного, створену за мотивами творчості Кобзаря, роботи Заслуженого художника України Миколи Кунделя, лауреата премії ім. Г. Косміаді Костянтина Литвина, кандидата мистецтвознавчих наук РДГУ Любові Крайлюк, експонати з колекції Рівненського краєзнавчого музею.

Власну колекцію «Кобзарів» Т. Шевченка різних років видання надав для експонування художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника м. Острога, мистецтвознавець, краєзнавець, історик і колекціонер Микола Бендюк.

Вишиті тексти «Заповіту» Т. Шевченка різними мовами народів світу до ювілею виготовили студенти Національного університету водного господарства та природокористування.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.