На Рівненщині один слідчий розслідує понад 100 справ

115 кримінальних справ припадає на одного слідчого – цей та інші показники діяльності міліції на Рівненщині оприлюднив начальник управління МВС України в області Микола Щирук під час засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Засідання відбулось сьогодні під головуванням Віктора Ольховика.

Депутати заслухали інформацію начальника УМВС України в Рівненській області Миколи Щирука про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку. Головний міліціонер області запевнив депутатів, що криміногенна ситуація в області під контролем. З початку року зафіксовано 62271 заява про правопорушення, у роботі перебуває 20486 кримінальних проваджень, тобто на одного слідчого припадає 115 кримінальних справ. Серед поданих заяв у поточному році 61% не відносяться до кримінальних.

До суду направлено 1505 кримінальних проваджень, із них: 1439 проваджень з обвинувальним актом, по яким: з угодою про примирення – 248; з угодою про визнання винуватості – 152; 58 кримінальних проваджень направлено до суду із клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності; 5 - із клопотанням  про  застосування примусових заходів медичного характеру.

Усього впродовж 6 місяців 2014 року 1783 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, із яких 319 особам –  обрано запобіжні заходи  або 17,9 %.

Микола Олександрович зазначив, що найбільше злочинів скоюють соціально невлаштовані верстви населення – безробітні, 16.5 % злочинів скоюють у стані алкогольного сп‘яніння.

Щодо протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю, Микола Щирук підкреслив, що міліція з цією проблемою залишається один-на-один, адже жодних законодавчих та нормативних актів по легалізації видобутку не прийнято, незважаючи на старання депутатського корпусу. Тож з числа працівників УМВС, Дубровицького РВ УМВС, Сарненського РВ УМВС, Рокитнівського РВ УМВС та Кузнецовського МВ УМВС формуються мобільні групи та постійно проводяться спеціальні рейди. Практикується проведення спільних рейдів з працівниками лісової охорони та екологічної інспекції Рівненської області. У період січень-серпень поточного року працівниками ОВС області проведено 35 профілактично-оперативних відпрацювань.

Зареєстровано 829 заяв та повідомлень, що стосуються незаконного видобутку бурштину, з яких 200 з ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 240 КК України. За матеріалами ЄО вилучено: 148 мотопомп, 25 одиниць транспорту, 6 кг. 944 грам бурштину. Виявлено 204 осіб, які займались незаконним видобутком бурштину.

За відкритими кримінальними провадженнями накладено арешт на майно на загальну суму 800 тис. грн. У ході досудового розслідування, під час проведення обшуків у осіб, що займаються скупкою бурштину-сирцю вилучено 87 кг бурштину.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.