Голова Держреєстрслужби розповіла у Рівному про один із кроків до децентралізації влади

Створення єдиного центру надання адміністративних послуг обговорили в Рівному під час зустрічі з головою Державної реєстраційної служби України Ганною Онищенко.

- Найчастіше в роботі з реєстром виникають питання щодо черг, вчасного та якісного надання послуг реєстрації актів про оренду землі тощо. Зараз ми намагаємося це вирішити, - повідомила Ганна Онищенко.

За її словами, одним із варіантів вирішення цих питань є створення єдиного центру надання адмінпослуг та електронних центрів надання послуг, переймаючи грузинський досвід.

- Такий центр надання адмінпослуг має стати місцем, де можна комфортно отримати послуги. Найбільше послуг пов'язаних з реєстрацією надає державна реєстраційна служба. Так, наприклад, лише в Рівненській області станом на 15 вересня перебуває 62 тисячі 602 заяви на державну реєстрацію.

Ганна Онищенко зазначила, що найбільше люди звертаються з питаннями щодо реєстрації актів оренди землі, права власності на нерухомість тощо.

- Зараз всі ці документи накопичуються у паперовому вигляді. Є ідея перевести все це в електронний вигляд. Тобто, оптимальний варіант, щоб весь масив інформації вносився у єдиний реєстр в Інтернеті, де її можна буде перевірити. Але це потребує внесення необхідних змін у законодавство. Це б дозволило зменшити корупційні ризики.

Окрім того, це було б одним із кроків до децентралізації влади. А повноваження реєстраційної служби полягатимуть у контролі за діяльністю.

- Також, якщо будуть прийняті такі закони, то вони дозволять зробити реєстр відкритим для органів державної влади, щоб вони могли перевірити інформацію. Ми навіть готові відкрити інформацію для звичайних громадян, наприклад, пошук нерухомості за субєктом. Тобто, якщо людина хоче купити нерухомість, у держреєстрі вона може знайти інформацію про неї. Адже пошук за суб'єктом, а не об'єктом не є порушенням закону про розголошення персональних даних,  - зазначила голова Державної реєстраційної служби України.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.