Центр променевої терапії Рівненського облонкодиспансеру знову працюватиме

Роботу Центру променевої терапії облонкодиспансеру буде відновлено,але за умови придбання рентгенівської трубки. Обласна рада передбачила виділення коштів у сумі 1 млн. 432 тис.грн. на придбання трубки у проекті рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2014 рік». Остаточне ж рішення буде прийнято за результатами голосування на черговій сесії.

Як повідомили у прес-службі Рівненської облради, з 2011 року у комунальному закладі обласної ради «Рівненський обласний онкологічний диспансер»  функціонує Центр променевої терапії, оснащений двома лінійними прискорювачами «Електа», апаратом брахітерапії «Нуклетрон», гамма- терапевтичним апаратом «Кобальт-30» та комп`ютерним томографом «Тошиба» AguilionLB-16 TSX 20/A/IC.

Комп`ютерний томограф «Тошиба» та лінійний прискорювач «Електа Presise» встановлені для диспансеру благодійним фондом «Розвиток України» з гарантійним терміном 36 місяців до 08.07.2014 р.
 
Як повідомив головний лікар облонкодиспансеру Григорій Максим‘як, за цей період в Центрі проліковано 1182 пацієнти, в т.ч. 167 дітей до 8 років. Центр є єдиним закладом в Україні де лікуються діти від народження і в якому відкриті дитячі палати передпроменевої підготовки для перебування маленьких пацієнтів разом з батьками.  У 2013 р. проведено аудит Європейською асоціацією радіології – Центр визнано відповідним європейським стандартам.     

На жаль, рентгенівська трубка СХВ-75 ODS/97114 – Q1 комп`ютерного томографа виробила свій ресурс (трубка здійснила 360 тисяч сканів при нормативному ресурсі - 300 тисяч). Це призвело до припинення планування променевої терапії на лінійних прискорювачах та гамма-терапевтичному апараті і унеможливило функціонування Центру, як єдиного лікувального комплексу.

Вартість трубки станом на 28.08.2014 р. складає 1 млн.432 тис. грн. Тож, реагуючи на цю ситуацію, депутати облради попередньо під час засідань постійних комісій рекомендували виділити 1 млн. 432 тис. грн. з обласного бюджету на придбання трубки, що дозволить відновити роботу Центру променевої терапії та надасть можливість сучасної радіологічної допомоги населенню Рівненської та суміжних областей.

Ця пропозиція депутатів врахована у проекті рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2014 рік», але остаточне рішення буде прийняте за результатами голосування на сесії облради 26 вересня.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.