Депутатів Рівненської облради викидали у смітник. Он лайн

Сьогодні відбулася чергова сесія Рівненської обласної ради. На сесії мають розгянути низку скандальних питань. Крім того активісти вирішили провести люстрацію депутатів через викидання в смітник. 

Останні два тижні суспільно-політичне життя міста Рівного крутиться навколо сесії обласної ради, що має відбутися 26 вересня. При цьому, цікавлять громадян не так питання порядку денного, а ініціатива повикидати регіоналів на смітник.

Початок сесії об 11:00.

14:58

Будівельники просять депутатів Рівненської облради погасити кредити

Будівельники брали кредити в банках, щоб звести соціальні об'єкти на території Рівненської області. Однак, за виконані роботи у 2012-2013 роках держава не розрахувалася. Це ускладнює їх роботу.

Відтак, будівельники звернулися до депутатів прийняти рішення " Про погашення кредиторської заборгованості за роботи, виконані у 2013 році на об’єктах будівництва та реконструкції". На їх думку, це дозволить виплатити зарплату працівникам і ввести в експлуатацію вже готові об'єкти.

Голова ОДА Сергій Рибачок зазначив, що за борги потрібно платити.

- Зрозуміло, що на це мали б виділити кошти з державного бюджету, але нам ясно сказали, що грошей немає і не буде. Тому це питання потрібно вирішувати, - каже Сергій Рибачок.

У результаті тривалого обговорення депутати пішли на перерву. 

14:20

Депутати Рівнеоблради дружньо голосують за "військові" питання

Депутати Рівненської облради прийняли рішення "Про здійснення шефства над військовою частиною А 1446". За це рішення проголосувало 45 присутніх обласних обранців.

Також депутати прийняли рішення "Про передачу транспортних засобів військовій частині А1446 Міністерства оборони України". Мова йде про один "УАЗ" із рівненського діагностичного центру. Це рішення підтримали одноголосно.

Окрім того, обласні обранці підтримали рішення "Про заходи соціального захисту сімей військовослужбовців". За нього проголосувало 44 із 45 присутніх депутатів.

14:14

Депутатів Рівненської облради хочуть відправити в АТО

Те, що рівненські бійці-новобранці батальйону "Горинь" поїхали в зону АТО непідготовленими рівненський обласний комісар Дмитро Арсенюк пояснив тим, що керівництво АТО не врахувало його звернення не відправляти їх.

Відтак, депутат облради Віктор Кривун запропонував формувати батальйон із патріотів із штатними командирами.

Також депутати просять повернути рівненський батальйон "Горинь" назад для укомплектації.

Так, депутати Рівненської обласної ради прийняли рішення про звернення до керівництва країни з цього приводу.

Присутні ж у залі представники громадськості запропонували відправити в зону АТО самих депутатів.

13:47

Депутат облради хоче звільнення прокурора Рівненщини

Депутат Рівненської облради Юрій Супрунюк запропунував колегам ініціювати звернення до керівництва країни та генпрокуратури щодо звільнення головного прокурора Рівненщини Сергія Кубрака.

Супрунюк обумовив це тим, що зі звіту прокурора зрозуміло, що він не відповідає займаній посаді.

Проте депутати облради не підтримали пропозицію свого колеги. За це рішення проголосувало 11 обласних обранців.

13:47

Прокурора Рівненщини знову хочуть звільнити

Депутат Рівненської облради Юрій Супрунюк запропунував колегам ініціювати звернення до керівництва країни та генпрокуратури щодо звільнення головного прокурора Рівненщини Сергія Кубрака.

Супрунюк обумовив це тим, що зі звіту прокурора зрозуміло, що він не відповідає займаній посаді.

Проте депутати облради не підтримали пропозицію свого колеги. За це рішення проголосувало 11 обласних обранців.

13:07

Сесія Рівненської облради знову намагається працювати

Після чергових суперечок на сесії Рівненської облради знову намагається працювати. Зараз у сесійній залі присутні 41 депутат.

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов просить депутатів проголосувати хоча б за найважливіші питання.

Наразі на трибуні виступає депутат Віктор Ольховик, який зазначив, що те, що сьогодні відбувається у сесійній залі - пов'язано з виборами і все це робить політична сила, яка сидить на перших рядах у сесійній залі (ВО "Батьківщина" - прим. авт.).

Також Віктор Ольховик нагадав, що якщо сесія не може працювати, то можна повернутися до формату роботи президії облради.

У сесійній залі - знову суперечки і визначення, хто хороший, а хто поганий.

Михайло Кириллов просить визначитися - чи зривати сесію чи працювати. Зараз депутати голосують за затвердження порядку денного. Це питання підтримали тільки 33 депутати. Рішення не прийнято. Не підтримали його члени ВО "Батьківщини" і забув проголосувати Кириллов.

12:57

Люди в масках зривають сесію Рівненської облради

Погрози, суперечки та гасла - продовження сесії Рівненської облради. Люди в масках знову з'явилися у залі та вимагають провести сесію.

На трибуну вийшов представник "Правого сектору" Рівненщини Роман Коваль, проте виступити йому так і не дали люди в масках. Депутати щось вигукують з місця, перегукується з активістами й керівництво облради. Щось намагається довести нардеп Микола Кучерук. Хоче слова й депутат Галина Кульчинська.

Та, схоже, сьогодні на сесії облради ніхто нікого не чує і кожен відстоює щось своє.

Біля трибуни знову багатолюдно, присутні в сесійній залі невідомі люди пропонують знову когось винести в смітник, а агресивно налаштовані молодики в комуфляжі нагадують, що люстрація торкнеться всіх, у тому числі й журналістів.

12:51

"Батьківщина" в Рівненській облраді хоче оголосити недовіру Кириллову

Оголосити недовіру керівництву Рівненської облради хоче фракція "Батьківщини". Відповідну пропозицію озвучила депутат від ВО "Батьківщина" Ніна Путіліна.

Вона каже, що треба висловити недовіру всьому керівництву облради - голові та його заступникам.

Голова Рівненської облради Михайло Кириллов поставив це питання на голосування. Проте цю пропозицію підтримало лише 17 депутатів.

На захист Кириллова знову прийшли, так звані, представники громадськості, які знову скандують "Ганьба". Вони заявили, що "Батьківщина" - це не громада, тому вони не можуть висловлювати недовіру керівництву облради.

На трибуну вийшов нардеп Микола Кучерук, який спробував перекричати активістів. Ті ж скандують "Сесію!" і хтось з натовпу пропонує скинути Кучерука в смітник.

Депутати ж просять голову облради почати працювати та вигнати всіх із трибуни.

12:32

Сесія Рівненської облради таки розпочинається

Після півторагодинних суперечок і перемовин сесія Рівненської облради розпочала свою роботу. Наразі у сесійній залі зареєстровано 42 депутати.

Сьогодні до порядку денного включено 65 питань.

На сесії присутні активісти, керівники силових структур області та нардепи.

Після гімну в сесійній залі пролунали гасла активістів: "Слава Україні" - "Смерть ворогам"

12:28

На сесії Рівненської облради виступив командир "Горинь"

Депутати Рівненської облради стоячи слухають доповідь командира рівненського територіального батальйону "Горинь" Олександра Цися.

За його словами, зараз рівненські вояки пересуваються на шкільних автобусах, які вже майже не підлягають використанню.

12:12

Скандальної сесії Рівненської облради сьогодні не буде?

Схоже, засідання сесії Рівненської облради сьогодні не відбудеться. Наразі в сесійній залі вже вкотре відбувається реєстрація депутатів, та кворуму немає. Зараз у залі зареєстровано 39 обласних обранців.

Голова Рівненської облради Михайло Кириллов просить керівників фракцій обдзвонити своїх колег і попросити їх повернутися до сесійної зали. А тих, хто залишився у сесійній залі Кириллов закликає не розходитися.

Люди в камуфляжі та касках, які називають себе представниками громади, продовжують залишатися у сесійній залі.

Зараз оголошена 15-хвилинна перерва, після якої стане зрозуміло, чи розпочне сьогодні роботу сесія облради.

11:55

Сесія Рівненської облради під загрозою зриву

Голова Рівненської облради Михайло Кириллов зазначив, що є пропозиція написати заяви на складання повноважень всім депутатам обласної ради, а повноваження можна передати Рівненській ОДА.

Це викликало обурення в активістів, мовляв, вони не хочуть, щоб всі фінансові потоки контролювала "Свобода", керуючи облдержадміністрацією.

Тоді Михайло Кириллов запропонував розпочати роботу сесію і реєстрацію присутніх депутатів.

Його перебив депутат облради від "Свободи" Олексій Бучинський, який зазначив, що фінансові потоки й так контролює ОДА, а коли він прийшов у так звану раду, то тут було дві третіх регіоналів. Тому, на його думку, така рада не може працювати.

Перепитії у сесійній залі продовжуються. Тим часом під різні вигуки депутати намагаються зареєструватися. За попередньою інформацією, наразі у залі присутньо 47 обласних обранці.

11:52

Депутати Рівненської облради мають скласти повноваження

Депутати Рівненської обласної ради мають написати заяви на складання депутатських повноважень.

Про це заявив голова Рівненської облради Михайло Кириллов, після перемовин між депутатами та активістами.

- У порядку денному сьогодні важливі питання. Це стосується обороноздатності, забезпечення батальйону "Горинь" та ще низка важливих питать, які сьогодні потрібні для житєзабезпечення області. Тому ми зараз реєструємось, проводимо сесію. Далі була пропозиція - всі депутати пишуть заяви на складання депутатських повноважень, - заявив Михайло Кириллов.

Наразі суперечка щодо цього ще триває. Частина активістів кажуть, що рада має працювати, а піти мають лише депутати регіонали та комуністи.

11:31

"Гаряча" сесія Рівненської облради не може розпочатися: депутатів хочуть виносити у смітник

Під вигуки "Ганьба" та "Люстрацію" невідомі активісти, частина з яких у масках, вимагають від екс-регіоналів скласти повноваження. Ті ж в своє виправдання зазначили, що вийшли з партії.

Та люди, які називають себе представниками громадськості налаштовані рішуче, мовляв, не вийдете самі з сесійної зали - винесемо у смітник. Перепетії у сесійній залі відбуваються під наглядом прокурора Рівненської області Сергія Кубрака та начальника УМВС України в Рівненській області Миколи Щирука. Також у залі пресутні працівники міліції.

Заспокоїти всіх спробував нардеп Микола Кучерук та його популістичні заклики не вплинули на активістів. Втрутився у ситуацію і голова Рівненської облради Михайло Кириллов, який запропонував керівникам фракцій і активістам піти до нарадчої кімнати поспілкуватися. А тим часом працівники облради переймаються через "майно громади" і просять присутніх його не псувати.

Також у сесійній залі присутньо чимало представників різних політичних сил, люди в масках і мами з маленькими дітьми.

Сесія, яка мала розпочатися об 11 годині досі не стартувала. 

11:08

Рівняни викинули депутата у смітник

Першого заступника голови Рівненської облради Олександра Данильчука вивели з приміщення Рівненської облради та викинули у смітник, під крики "Ганьба!" людей в масках.

Нагадаємо, об 11 годині мала розпочатись сесія рівненської облради

10:37

У сесійній залі Рівненської облради - люди в масках

Наразі у сесійній залі присутні лише три депутати Рівненської облради та нардеп від Рівненщини Микола Кучерук.

Крім того у сесійній залі присутні люди в касках та мами з маленькими дітьми, які тримають в руках плакати з написом "Не забирайте майбутнє наших дітей".

Також на другому та третьому поверхах приміщення облради стоять люди в масках та камуфляжі. Вони не говорять хто вони і чому прийшли на сесію, лише кажуть, що представляють народ.

10:21

Біля будівлі Рівненської облради зібрались люди в касках і зі смітниками

Кілька десятків людей з українськими прапорами та прапорами УНСО та представники ГО "Будівельний сектор Рівненщини" в касках прийшли до будівлі облради, де об 11 годині має розпочатися сесія. Люди в касках вишикувалися на сходах облради в кілька шеренг і планують зустрічати депутатів.

Також біля будівлі розміщені сміттєві баки, в які активісти планують викидати депутатів, які себе дискредитували. Окрім того на території біля будівлі чимало людей в камуфляжі та масках, представники Правого сектору та політичної партії "Волі".

На дорозі працює два патрулі ДАі і приміщення охороняється міліціонерами. Наразі ситуація спокійна.

10:09

Невідомі з прапорами УНСО йдуть на сесію Рівненської облради

На сесію Рівненскої обласної ради йдуть люди з національними прапорами та прапорами УНСО. Нагадаємо, на сесії мають розгянути низку скандальних питань. Крім того активісти вирішили провести люстрацію депутатів через викидання в смітник. 

Тим часом ми запитали самих депутатів, чи готові вони до такого розвитку подій. 

Анатолій Юхименко, почувши запитання журналіста сайту «ВСЕ», поклав слухавку. Наступні дзвінки журналіста він просто відбивав.

Тим часом екс-голова Рівненської ОДА Василь Берташ прокоментувати погодився:

- Ми ж цивілізовані люди, якщо прийнятий закон про люстрацію, то треба його цивілізовано виконувати. Якщо ж деякі політики, як я кажу, без трудової книжки, хочуть це використати, це не правильно. Тому я негативно ставлюся до такої ініціативи. Не думаю, що це може мене торкнутися, бо я всі обіцянки, які давав своїм виборцям виконав, я перед ними чистий.

- Думаю, мене навряд чи торкнеться ініціатива громадськості щодо викидання депутатів у смітник. А взагальному, як підсумок тої політики, яка проводилася раніше, як дія, що привертає увагу, то сприймаю це, - зауважив депутат Олексій Кособуцький. - Хоча це й не правильно, бо після смітників наступним кроком може бути щось серйозніше. Але якщо політики старого покоління не розуміють, що їм треба відійти, то чому ні?

А екс-голова обласної ради Юрій Кічатий назвав цю ініцативу маячнею:

- Як може нормальна людина ставитися до дурості? Дурня це! І, коли говорять про п’яту колону, то це лише на руку тим, хто хоче показати, що робиться на західній Україні і в країні в цілому. Виборча компанія тільки розпочалася. Всі партії, які не заборонені законом, вони мають право відстоювати свою політичну позицію. Якщо якась купка людей хоче зробити для російського телебачення і пропаганди чергову страшилку, щоб показували, дивіться, що відбувається в Україні, то це тільки на руку імперським замашкам Путіна. Це моя позиція. 

Регіонал, керівник ПАТ "Рівнегаз" Петро Дубас:

- Моя думка негативна. Не дзвоніть мені, до побачення.

Як повідомили у прес-службі Рівненської облради, Михайло Кириллов має свою позицію щодо громадської ініціативи викидати депутатів у смітник. Але, оскільки він голова облради і несе відповідальність за всю обласну раду, де думки депутатів розходяться, він не може коментувати це питання, щоб не зайняти ту, чи іншу позицію і тому зберігатиме нейтралітет. 

Ключові слова: 

Коментарі

Остапе, вивчіть різницю між русофоб і русофіл

Кирилов - русофоб, син русофоба, кремлівський холуй

Однозначно Кучерука в смітник!!!

шо давно виліз із смітника і гавкаєш,там твоє законне місце...

Кучерука в смітник!!!

Що кособутській та кирилов то злодії.Кособуцький був керівником бюджету-КРАВ.Вигнали.
Мерзота Кирилов русофоб КРАДЕ-Виженуть і вие---буть.

+100500

Хто-хто, а Кособуцький розсмішив "політик нового поколяння" -даун ти і дегенерат нового покоління!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.