На медицину Рівненщини з бюджету йде майже 456 мільйонів

Медицина Рівненщини коштує обласному бюджету майже 456  мільйонів гривень. Про повідомив заступник голови обласної ради Степан Павлюк у ході розширеного засідання колегії прокуратури області, яке відбулось учора, 25 вересня.

Нещодавно відбулось розширене засідання колегії прокуратури області щодо додержання законодавства у сфері охорони здоров‘я та прокурорського нагляду з цих питань під головуванням прокурора області Степана Кубрака.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови облради Степан Павлюк відмітив, що на функціонування медичних установ і проведення заходів по охороні здоров‘я в обласному бюджеті на 2014 рік передбачено близько 456 мільйонів гривень. Мережа лікувальних закладів складає 945 одиниць – це і ФАПи, і лікарські амбулаторії, і районні лікарні, і спеціалізовані диспансери, і обласні лікувальні заклади. Для населення Рівненщини, а це близько 1.4 млн. мешканців, такої кількості закладів надто багато. На оплату праці працівникам установ і закладів охорони здоров‘я  виділено майже 273 млн.грн. Понад 80 відсотків коштів, що використовуються на їх утримання, ідуть на оплату праці. Тож і виникає ситуація, що обласному кошторису медицина обходиться дуже дорого, але і для пацієнтів медичні послуги також коштують немало – через систему благодійних фондів кожен пацієнт вимушений оплачувати, як мінімум, вартість обстеження, лабораторних досліджень.

Звідси логічний висновок –  негайне реформування галузі. Степан Іванович наголосив, що обласна рада підтримувала та надалі буде підтримувати реформування медичної галузі, що дасть можливість наблизити медичні послуги до мешканців, а не зосереджувати їх в одному місці, спростить процедуру надання послуг та зменшить вартість утримання закладів охорони здоров‘я. І хоча це процес важкий та неприємний, але доведеться оптимізувати окремі медичні заклади, що унеможливить дублювання їх функцій та покращить якість надання медичних послуг населенню області.

Про це повідомили в прес-службі Рівненської облради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.