Рівненські кандидати в нардепи займаються політичною благодійністю,- ОПОРА

Громадянська мережа ОПОРА проводить моніторинг передвиборчої кампанії і вже має проміжні результати. Цьогоріч передвиборча кампанія має свої особливості. Серед основних тенденцій парламентських виборів у Рівненській області є фальстарт виборчих кампаній, непрозорість висування кандидатів партіями, затягування реєстрації кандидатами-мажоритарниками в ЦВК. Порушення правил ведення агітацій, акцентування на військовій тематиці та використання передвиборчої благодійності.

- Багато кандидатів у нардепи розпочали передвиборчу агітацію раніше, ніж стали учасниками виборчого процесу – це своєрідна маніпуляція передвиборчим законодавством. Крім того, кандидати свідомо відтягували момент реєстрації до останнього дня, щоб вести агітацію і не витрачати кошти з виборчого фонду. Також спостерігачі помітили тенденцію розміщення джинси у друкованих засобах масової інформації, - розповів координатор спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області Анатолій Бондарчук.

Як зазначають представники ОПОРИ, зареєстровані партії та кандидати продовжують використовувати зовнішню рекламу без вихідних даних, що є порушенням виборчого законодавства. Відсутність вихідних даних може свідчити про те, що реклама була виготовлена не за кошти виборчого фонду. Це порушення має масовий характер, і стосується зокрема зовнішньої реклами таких партій як ВО "Батьківщина", "Блок Петра Порошенка", "Свобода", "Опозиційний блок", "Радикальна партія Олега Ляшка".

За словами довготермінового спостерігача громадянської мережі ОПОРА Тараса Грицюка, багато кандидатів у народні депутати використовують політичне благодійництво та анонсують це у пресі.

- Ще одним трендом цьогорічної кампанії стало політичне благодійництво. Не будучи офіційно зареєстрованими, кандидати активно використовували власні благодійні фонди, громадські організації та навіть свої підприємства, - повідомив Тарас Грицюк.

Отож, представники ОПОРИ продовжують моніторити перебіг виборчого процесу. У день виборів працюватиме 50 спостерігачів від ГМ "ОПОРА" та мобільні групи.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.