Завтра у Рівному вручатимуть літературну премію

4 жовтня о 15.00 годині у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудуться літературні читання, присвячені Валер'яну Поліщуку, організовані Рівненською обласною організацією Національної спілки письменників України.

Як повідомляє прес-служба Рівненської обласної бібліотеки, під час заходу передбачено вручення обласної премії ім. Валер'яна Поліщука цьогорічному лауреату та презентацію бібліографічного покажчика «Письменники-лауреати літературної премії імені Валер’яна Поліщука», присвяченого 30-річчю від дня заснування премії. Презентуватимуть видання укладачі, фахівці обласної бібліотеки Нонна Юшкова та Валентина Максимчук.

Премія заснована у 1982 році Рівненським відділенням Добровільного товариства любителів книги і бюро обласного літературного об’єднання. За цей час її лауреатами стали чимало рівненських літераторів. Минулого року її здобув Анатолій Криловець з книгою «Поезії взаємне почуття». Як говорить сам автор, до збірки увійшли інтимна лірика та іронічно-епатажні твори.

Валер'ян Поліщук - український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник «Розстріляного Відродження».

Валер'ян Львович народився 1 жовтня 1897 року в селі Більче Млинівського району на Рівненщині в селянській родині. Навчався у школах села Малево та Мирогоща, гімназіях у Луцьку та Катеринославі, інституті цивільних інженерів у Петрограді, Кам'янець-Подільському університеті. Він заснував в Києві літературно-мистецьку групу "Гроно", був одним з організаторів "Федерації пролетарських письменників", членом спілки пролетарських письменників "Гарт", організатором і провідником літературної групи "Авангард". Протягом 15 років літературної діяльності видав понад 40 книг, з них: "Вибрані поезії-", "Дороги моїх днів", а також вірші, поеми, нариси, які вийшли після його смерті.

Розстріляний 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох (Карелія). Реабілітований посмертно.

Ім'ям В. Поліщука названо вулиці в Млинові та Рівному. Більше інформації про письменника та його творчість можна дізнатися з віртуальної виставки бібліотеки «Поет – душа і вуста народу».

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.