«Рівнеазоту» не надали надра у користування

Депутати обласної ради відмовили «Рівнеазоту», бо вважають, що природні ресурси необхідно витрачати раціонально та економно. Саме це стало основною причиною відмови депутатів обласної ради у наданні надр у користування ПАТ «Рівнеазот» з метою видобування технічних підземних вод на ділянці «Рубче» Хотинського родовища у Рівненському районі.

Як повідомили у прес-службі облради, до обласної ради звернулось рівненське підприємство «Рівнеазот» з проханням погодити надання надр у користування з метою видобування технічних підземних вод на ділянці «Рубче» Хотинського родовища у Рівненському районі. Зазначене питання було включене до порядку денного ІІ пленарного засідання, яке відбулось 3 жовтня.

Хотинське родовище експлуатується ПАТ «Рівнеазот» з 1969 року. На ділянці даного родовища розташований відомчий водозабір, який забезпечує  виробничі та господарсько-побутові потреби підприємства. Але це підземне родовище і вода з нього може використовуватись як питна. З підземних горизонтів забезпечується водопостачання питною водою більшості населення області, тож використовувати таку воду для технічних потреб недоцільно та нераціонально. А збільшення кількості свердловин та інтенсивного водозабору може призвести до виснаження підземного водоносного горизонту.

Департамент екології та природних ресурсів проаналізував зазначену ситуацію, та надав в обласну раду висновки, а його керівник Валентин Дудка виступив перед депутатами.

Запаси питної води на планеті Земля є обмеженими і те, що таких запасів на Рівненщині є більше середньостатистичного показника не дає нам права на їх бездумне використання. Тож враховуючи це, депутати не підтримали прохання підприємства. Натомість пропонують ПАТ «Рівнеазот» проводити забір та використання води для технічних цілей із поверхневих вод річки Горинь.
 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.