Рівненські психологи: "Добровольці воюють на смерть, а військові не довіряють керівництву"

У четвер, 9 жовтня, на круглому столі обговорили проблему підтримки та реабілітації військових та цивільних, які побували в зоні ведення активних бойових дій.

Психолог Оксана Сарнавська працювала у зоні АТО та розповіла про психологічний стан бійців, які воюють на Донбасі:

- Бійці важко йдуть на відкритий контакт. Вони кажуть: "Ви нічого не розумієте, тому що не знаєте, що там відбувається". Спочатку я 10 днів працювала у добровольчому батальйоні "Айдар". Там справді воюють патріоти. Головна психологічна проблема цих бійців – це те, що вони готові віддати своє життя в бою. Це пов’язано із відчуттям провини за смерть Небесної сотні та побратимів. Це відчайдушні герої із загостреним почуттям справедливості. Ці люди потребують психологічної допомоги і психологічного супроводу. У військових підрозділах ситуація дещо інша – там відчувається різниця між життям солдатів і життям командування. У цих військових існує високий рівень недовіри і до керівництва і до генералітету, для них головне – вижити.  Це реальна війна - війна за незалежність. І потрібно працювати із військовими, і з пораненими, і з громадськістю.

Оксана Сарнавська їздила у зону АТО за власний кошт і далі готова надавати психологічну підтримку бійцям, проте вона не заперечує, що потрібна допомога.

Психолог Ольга Яковлева наголошує, що бійці повертаються додому із зовсім іншим світосприйняттям, відчуттям зради та з відчуттям невизначеності, як жити далі.

- Ми маємо ідею створення соціального університету для надання допомоги у адаптації людей, які пройшли справжню війну.

В свою чергу начальник Рівненського військового госпіталю Олексій Кльонов зауважує, що у госпіталі працюють 5 військових психологів.

- 50% бійців не є контактними і вони не хочуть говорити. 25 % бійців мають стійку психіку і не потребують психологічної допомоги. В мене є вище командування. Яке має дати вказівку , що я маю право направляти на реабілітацію бійців у Клеванський госпіталь інвалідів війни. Проте бійці мають 15 днів відпустки і вони хочуть додому до своєї родини, а не в лікарню. Наразі в госпіталі перебуває 203 хворих і психологічних проблем у них немає. В штаті працюють 5 військових психологів. Реабілітація біців повинна бути юридично обґрунтованою.

Отож учасники круглого столу хочуть об'єднати зусилля ради, адміністрації, волонтерів, лікарів і науковців, журналістів а головне - всієї громадськості навколо цієї проблеми і створити робочу групу з напрацювання обласної Програми.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.