Андрій Шевченко, Альона Шкрум та Микола Капінос зустрілися із рівненськими студентами

Кілька сотень студентів Рівненського державного гуманітарного університету вщент заповнили актову залу свого вишу, аби поспілкуватись з поважними гостями й, зокрема, із підполковником Миколою Капіносом. Військовий, який захищав та захищає Україну від загарбників розповів молоді про те, які рішення необхідно приймати, щоб не було соромно за свій вибір.

На зустрічі із командиром 1-механізованого батальйону 51 ОМБР також приїхали люди, із якими військовий йде в політику, аби змінити Україну – громадська активістка Олена Шкрум та журналіст Андрій Шевченко.

- Ніколи не будьте байдужими, – звернувся до студентів Микола Капінос. - Наслідки байдужості я та мої товариші бачимо щодня на фронті. Коли люди голосували за вказівкою місцевого бандита чи смотрящього чи за тих, хто просто поставив лавочку у дворі і зараз вони вже поламані... Наслідки такого байдужого вибору ми сьогодні всі бачимо на сході України.

Микола Капінос також наголосив, що зараз не можна бути проти всіх.

- Така позиція ще більше зло, ніж наш спільний ворог - Путін. Потрібно робити правильний вибір та вчинки. Часто на зустрічі із людьми знайдеться хтось, хто скаже: «Все одно ви нічого там не зміните. Нема чого туди йти. Це все брехня та фарс». Тоді у мене виникає питання, а що тоді всім робити? Сісти і розмовляти із телевізором? Це не можна робити, коли країна знаходиться у стані війни.

Микола Капінос йде в політику для того, щоб зламати прогнивщу систему, яка зараз є у владі.

- Я прийняв рішення відкрити для себе інший фронт – в органах центральної влади. Це рішення в першу чергу було погоджено із моїми солдатами. Коли я перебував після поранення на лікуванні у Рівному, надійшла пропозиція це зробити. Я запитав думку моїх солдатів і вони мене підтримали. Вдячний їм за це. Вдячний Всеукраїнському об’єднанню «Батьківщина» (я сам позапартійний і наразі не збираюсь стати членом якоїсь партії) за довіру. Я буду озвучувати думки солдатів, які були на сході. Переконаний, що у нас буде плідна співпраця.

Альона Шкрум переконана, що зараз важливо не розраховувати, що хтось змінить життя в Україні, а робити це самим. І це має робити насамперед молодь.

- Нас дуже сильно змінив Майдан і Євромайдан. Ми були там від початку і до кінця. І все, про що ми мріяли, зараз нам дає відкрите вікно можливостей, але воно недовготривале. До змін мають залучитися усі, і особливо, молоді люди, ті, хто бажають щось змінити в державі. Тепер у нас є розуміння, в порівнянні із Майданом 2004 року, коли я була такою студенткою, як ви. Було бажання реформ, але не було розуміння, що вони залежать від нас. Тобто було бажання, щоб хтось інший привів нас до цих реформ. Потім ми зрозуміли, що помилялися: якщо таке бажання у нас є, то ми мали самі це робити. І ось саме звідти виникло бажання йти у політику.

Альона Шкрум є учасником кількох громадських організацій, зокрема Асоціації українців-випускників закордонних вузів - студентів, які після закінчення навчання повернулись в Україну. Ця Асоціація об’єднує більше трьох тисяч людей.

- Відразу після Майдану ми звернулися із відкритими листами до багатьох політичних сил, які були представлені у парламенті і нових політичних сил. Ми їх закликали дати дорогу молодим людям, які є експертами-професіоналами. Мають бути конкретні кадрові зміни, але в залежності від професіоналізму людей. Наше намагання – завести якнайбільше молодих професіоналів, які не працювали із колишньою владою і мають конкретне бачення серйозних реформ за кожним напрямком і до парламенту і до виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Ми звернулись до багатьох політичних партій. Дуже мало із них відгукнулись і мало пропонували конкретики. І якраз партія «Батьківщина» була однією із тих небагатьох політичних сил, яка, на наше щире здивування, запропонувала провести конкурс на місця у виборчому списку. Якраз я і Олексій Рябчин кандидати у парламент за всю історію України, які потрапили у списки за відкритим конкурсом. На сайті «Батьківщини» оголосили про критерії конкурсу. Один із таких критеріїв – вже зроблена кандидатом законодавча робота. Було отримано більше 150 резюме та звернень від різних громадян України. Після кількох інтерв’ю нас відібрали. Це серйозне зрушення для нашого суспільства. Партія «Батьківщина» дуже серйозно оновила свій список. І це було одним із перших наших питань: чи будуть у списку люди, які голосували за злочинні закони 16 січня. Особисто для мене це було принципово, бо на жаль, в інших партіях такі люди є.

Альона Шкрум переконана, що зараз неможливо залишатись поза політикою.

- Ми фактично на межі того історичного виклику, коли ми або виборюємо справжню незалежність, або отримуємо не ту державу у якій хочемо бути. І навіть можливо втрачаємо нашу незалежність, якщо не формально, то де-факто.

Молоді люди завжди були активними представниками громадянського суспільства, яке нині стає фактично ще однією із гілок влади.

- Молодь завжди була реформатором. Як казав Черчіль: «Якщо молода людина не має радикальних поглядів – у неї немає серця. А якщо стара людина має радикальні погляди – у неї немає голови». Тобто молодь змушує владу відповідати, проводити реформи, вимагати покращень, контролю, звітності. Саме ми зараз вимагаємо від влади, від президента спілкуватися із нами. Флешмоб «Поговори зі мною, пане Порошенко» – теж було від громадянського суспільства, від молоді. Бо ми не відчували взаємного інформування про те, що нині відбувається у державі.

Альона Шкрум наголошує: вікно можливостей кожного дня зачиняється.

- Ви маєте вимагати від влади змін, контролювати та критикувати її та зокрема мене. Моя особиста мета – це вікно затримати і якнайбільше молоді запустити у київську владу та на місцях. Дати дорогу молодим професіоналам, які мають відчуття справедливості. Україна точно переможе, але ми всі маємо бути причетні до цього, - зауважила громадська активістка.

Журналіст і народний депутат від «Батьківщини» Андрій Шевченко переконаний, що тільки завдяки молоді у країні почали відбуватись зміни.

- Хочу дати вам три поради. Перша – беріть на себе відповідальність. Майдан нас навчив брати відповідальність за своє життя, а не перекладати на когось. Якби ті студенти, які вийшли на протест 31 листопада так думали – Майдану та Угоди про Асоціацію не було б, і ми б далі котилися у прірву Януковича. Саме молоді люди, які взяли відповідальність за себе та країну у свої руки, підштовхнули до цього всіх інших.

Також Андрій Шевченко порадив студентам ставити для себе нереальні завдання.

- Такі завдання, про які ніхто навколо навіть не наважується подумати. Якщо Господь дає нам ціль, то дає і сили їх втілити. Піднімайте планку настільки високо, щоб дух перехоплювало у вас, а не тільки в оточуючих. Це вірний спосіб прожити життя значимо, - вважає журналіст.

І зрештою Андрій Шевченко вважає, що кожна людина має йти до кінця, а не зупинятись на півдорозі.

- Це теж один із уроків Майдану. Адже багато разів казали, що вже час згортати намети, що Януковича не перемогти. Але люди сказали – ні. Перемога Майдану – історичний момент і нами захоплювався весь світ. Але зараз ми по багатьом напрямкам буксуємо. Згадайте той оптимізм з яким ми вірили в України після Майдану. Ми думали, що за кілька місяців зможемо зламати хребет старій системі, але зараз люди по всій Україні говорять нам, що нічого не змінилось. Ті самі люди сидять у податковій, міліції, судах, важко знайти достойну роботу, наші бабусі та дідусі не отримують належної пенсії, корупція набирається нової сили. Тому порада для всіх – йти до кінця. Не для того був Майдан, не для того Микола Капінос з товаришами захищав і захищає країну на сході, щоб ми зараз на півдорозі зупинились. Наша команда завжди говорила правду. Так було при Кучмі так буде і при Порошенкові. Якщо не будемо справлятись – чесно про це скажемо, і будемо говорити про свої успіхи.

Студенти розповіли гостям про своє самоврядування та про те, яким вони бачать майбутнє України. Обговорили також новий закон «Про освіту» та як він має змінити систему вищої освіти. Молодь висловила сподівання що такі люди як Микола Капінос, Андрій Шевченко, Альона Шкрум та команда, із якою вони йдуть у парламент, зламають стару систему влади та зможуть впровадити необхідні реформи в усіх галузях України.

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.