На Рівненщині хочуть налагодити виробництво «буржуйок»

Щоб бійцям у зоні АТО не було холодно і вони могли обігрітися, висушити одяг, підігріти їжу чи закип'ятити чай. Для цього вже найближчим часом  для них відправлять першу партію "буржуйок", вироблених для військових на Рівненщині руками місцевих майстрів.

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов каже, забезпечення військових засобами обігріву сьогодні є однією з найважливіших потреб. Тож, аби бійці в зоні АТО не страждали від холодів, залучать всі сили.

- Потреба є в сотнях, а то і в тисячах таких буржуйок. Тому ми зараз будемо налагоджувати роботу, щоб в максимально короткий термін виготовити максимально велику кількість таких  пічок, - розповів голова Рівненської обласної ради  Михайло Кириллов.
 
Допомогти протистояти холоду військовим на сході країни взялися працівники Здолбунівського вагонного депо, яке очолює депутат обласної ради Йосип Гаврищак. На підприємстві вдосталь основного матеріалу для виготовлення пічок - це  повітряні резервуари зі списаних вагонів. Як зробити буржуйку компактною та  практичною у використанні думали цілим колективом вагонного депо. І таки придумали. Виготовили її універсальною, вона може працювати і на дровах, і на рідкому паливі. Там є спеціальний лоток, куди можна наливати солярку чи інше мастило.
 - Де хлопцям там дров взяти? Дощ, бруд, мокре все. А солярка чи масло то в них має бути, - розповів газоелектрозварювальник Петро Тарадайко, який брав безпосередню участь в проектуванні буржуйки.  

Вага буржуйки близько 20 кілограмів. А це кажуть майстри, має велике значення. Адже транспортувати її, для військових не буде складно. Для порівняння, чугунна буржуйка старого зразка важить 80 кілограмів. Йосип Гаврищак каже, що з проханням зробити пічки до нього звернулися військові, які беруть участь у бойових діях на Донбасі. 

-  У солдат часто виникає потреба переміщуватися з одного окопу в інший, а та колишня військова буржуйка дуже громістка і важка. Тому ми конструктивно попрацювали, щоб солдатам її було легко переміщувати. І ще продумали, щоб зверху можна було поставити чайник, - розповів депутат.
За тиждень, у позаробочий час, було змайстровано одинадцять таких пічок. При потребі, люди готові вийти у вихідні й будуть працювати, бо всі прекрасно розуміють, що українські бійці потребують допомоги.

Про це повідомили в прес-службі Рівненської облради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.