У Рівному розкажуть, як допомогти невиліковно хворим

14 жовтня о 14:00 в приміщенні Рівненського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (вул. Будівельників, 1 – кінцева зупинка маршруту 35) відбудеться прес-конференція, яка буде присвячена Всесвітному дню хоспісної та паліативної допомоги.

Щорічно в другу суботу жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги, організатором якого є Всесвітній Альянс паліативної допомоги. Мета проведення цього дня полягає в:

- підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів; 

- сприянні створення умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; 

- підвищенні розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, хворих невиліковними захворюваннями та членів їх сімей; 
сприянні становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги.

За визначенням ВООЗ, паліативна допомога — це комплексний підхід, що дозволяє забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням та життя їхніх родин, які зіштовхнулися із проблемою смертельного захворювання. Це досягається шляхом попередження і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню (оцінці) виникаючих проблем і проведення адекватних лікувальних заходів (при больовому синдромі та інших порушеннях життєдіяльності), а також надання психосоціальної та моральної підтримки.

Установа, де невиліковні хворі можуть отримати професійну, спеціалізовану і багатопрофільну паліативну допомогу, в багатьох країнах називається хоспісом. Хоспісна допомога є одним з варіантів паліативної допомоги.

Учасники круглого столу:

-заступник начальника управління охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської миської раді пані Вікторія Покоєвчук;

- директор Дубенського медичногоколеджу пані Надія Венгрин;

- голова правління Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» пан Юрій Лазаревич;

- правозахисник, соціальний працівник Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» пан Євген Новицкий.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.