У Рівному відкрили виставку "Під Покровом Твоїм, Богородице"

У День українського козацтва та свята Покрови у Рівному відкрили виставку образів Пречистої Діви Марії у різних техніках виконання  професійних та самодіяльних майстрів художнього та декоративно-прикладного мистецтва.

У виставковій залі Рівненського будинку культури народний аматорський хор "Верес” виконав козацькі пісні. Сьогодні, у цей нелегкий для України час, пісні про подвиги козаків набули зовсім іншого змісту.

Крім того народне вокально-інструментальне тріо "Срібна терція" зворушливо грали на скрипці та бандурі та співали українських пісень.

 

 Історик з Острога Микола Бендюк розповів, що автори ікон використали різні техніки:

- Сьогодні на цій виставці представлені ікони Богородиці у різних техніках виконання. Іконопис має писатись канонічно, але на цій виставці є одне темперне зображення Юрія Нікітіна. Воно не є канонічним, тому що виконане на сучасній дошці. Художники використали творчий підхід від ткацтва до різьблення деревом. Кожна людина показала своє бачення Пресвятої Богородиці. Тут ми бачимо різноманітя образів. Думаю, що незабаром рівненські художники створять Рівненську Богородицю.

Один з авторів картин, представлених на виставці Юрій Пукальчук виклав картину Пресвятої Богородиці із круп:

- Це техніка колаж. Я використовував пшеницю, гречку, овес, кукурудзу, а також бісер. Я п’ять років займаюсь створенням картин у такий спосіб. Вперше я цю техніку побачив у своїй школі. Загалом на викладання ікони я витрачаю від 2 до 5-ти днів. На цій виставці представлені кілька моїх робіт.

Як розповідає організатор виставки Ольга Стельмах, ця виставка ікон була створена для того, щоб всі відчули себе під Покровом Пресвятої Богородиці.

Виставка триватиме з 14 по 24 жовтня з 12:00 до 17:00

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.