Рівненські школярі перетворили центр міста на військовий плац

Цьогорічний огляд-конкурс військово-патріотичної пісні та строю "Червона калина 2014" у Рівному мав зовсім іншу атмосферу, ніж у попередні роки. Революція Гідності та неоголошена війна на сході країни змінили ставлення молоді до такого роду конкурсів. Юнаки та дівчата тепер із сильнішим внутрішнім запалом співають українські пісні, "Слава Україні!" розноситься гучною луною над центральною площею міста, багато червоно-чорного та жовто-блакитного кольорів.

20-й огляд-конкурс військово-патріотичної пісні та строю серед команд учнів загальноосвітніх навчальних закладів приурочений до дня свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та 72-ої річниці Української Повстанської Армії.

"Червона калина 2014" розпочалась із вшанування пам'яті рівненських Героїв Небесної Сотні. Під виконання пісні "Пливе кача" до портретів Георгія Арутюняна, Валерія Опанасюка та Олександром Храпаченком, які загинули на Київському майдані від куль снайперів, поставили лампадки.

До речі, на конкурс також запросили рідних Героїв Небесної Сотні. Подивитись на учасників конкурсу прийшла дружина Валерія Опанасюка із двома донечками, одна із них навіть увійшла до журі конкурсу. Привели також 4-річну Ашхен Арутюнян.

Нагадаємо, що огляд-конкурс був започаткований у 1994 році з ініціативи міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка і проводиться щорічно управлінням освіти Рівненського міськвиконкому.

Під час першого етапу конкурсу команди проходять строєм і виконують військове вітання.

Після цього школярі виконують повстанську або козацьку пісню під час проходження строєм.

За звання найкращих змагались 33 команди старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів обласного  центру. Як і минулого року І місце здобула команда СпШ № 15.

Присутні на конкурсі також мали можливість поїсти смачного куліша та побачити виступ бандуристів.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.