На Рівненщині відбувся фестиваль «Повстанські ночі»

14 жовтня, у день створення Української Повстанської Армії у колисці УПА – урочищі Гутвин на Костопільщині відбувся обласний фестиваль повстанської пісні «Повстанські ночі». Нащадків повстанців, гостей та учасників фестивалю привітав заступник голови обласної ради Степан Павлюк

Як повідомили у прес-службі облради, урочистим відкриттям розпочали фестиваль керівники області – заступники голів облради Степан Павлюк та облдержадміністрації Олександр Савчук та Костопільського району – голови райради Сергій Ткачук та райдержадміністрації Юрій Кузнюк.

- Ми, українці, древня нація, нащадки роду, який вмів боротись. І це вміння вже закладено у нас на генетичному рівні. 72 роки тому на цій землі наші діди та прадіди створили Повстанську Армію, яка без державної підтримки протистояла німецьким та російським загарбникам землі української. Саме звідси розповсюдилась по всій Україні, піднявши тисячі воїнів на боротьбу. І цього року молоде покоління українців повстало проти внутрішнього ворога – режиму Януковича та скинуло його. Але ми повинні і надалі відстоювати Україну вже від агресії зовнішнього ворога. Ніколи український народ не зазіхав на чуже, але вміє захищати та відстоювати свої землі» - сказав Степан Павлюк, виступаючи перед присутніми. А завершив всій виступ словами великого українського пророка Тараса Шевченка «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі.

Організатори не залишили поза увагою безпосередніх учасників визвольного руху, вони отримали грамоти та грошову допомогу від Костопільської районної ради та адміністрації.

Після урочистого відкриття перед присутніми виступили кращі хорові колективи зі всієї області.

А поблизу пам‘ятного знака Повстанській Армії облаштували курені мешканці довколишніх сіл, де щедро частували гостей фестивалю. Тож було цікаво, весело та смачно.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.