У Рівному багатоповерхівка руйнується та затоплюється фекаліями

Каналізаційний сморід, тріщини у стінах, розриті ями, витікаючи із труби фекалії – так виглядає підвал одного із п’ятиповерхових будинків обласного центру. Мешканці бояться, що антисанітарні умови негативно впливають на здоров’я їхніх дітей, а не закопані ями від ремонту тепломережі та сирість – руйнують будинок.

Люди кажуть, що нечистоти витікають у підвал будинку №50 по вулиці Степана Бандери вже багато років через пошкоджену каналізаційну трубу. Однак комунальники не до кінця вирішують цю проблему.

- Йти через підвал треба обережно, бо можна вступити у фекалії чи послизнутися, бо сиро і слизько. Ось туди ступай, де викладено цеглою – це вже багато років тому мій батько виклав цю доріжку, - розповідає мешканець будинку Дмитро. У нього зараз захворіла дитина, але він оббиває пороги різних інстанцій, аби у підвалі навели лад.

Із цієї каналізаційної труби вже багато років витікають нечистоти

Навколо пошкодженої труби фекалії та все, що може проходити по каналізації

Нечистотами залита майже вся підлога у підвалі першого під'їзду

Найбільший сморід з’являється ввечері, коли багато людей користуються каналізацією і через перенавантаження нечистоти витікають назовні.

- Тут пошкоджена каналізаційна труба. Дуже давно. Звертались до комунальників, однак результат їхньої роботи має тимчасовий ефект, кілька днів і все по-старому. Дивитись, що тут робиться треба, коли воду зливають, - говорить Дмитро і в цей момент по трубі потекла вода. Через верх нічого не пішло, однак ситуація стала зрозумілою. – Тут вже не ремонт старих труб треба робити, а прокласти нові.

Мешканці будинку вважають, що комунальники мають не лише замінити каналізаційні комунікації, але й заробити яму, яка лишилась після ремонту тепломережі кілька років тому. Люди переконані, що саме з вини ремонтників у стіні підвалу будинку утворилася тріщина та просідає перший поверх.

Це яма, яка залишилась після ремонту тепломережі. Люди завбачливо заклали її шинами

А це тріщина у стіні підвалу. Мешканці бояться, що такі ж можуть з'явитись по всьому будинку

Наразі триває збір підписів під зверненням мешканців до керівників різних міських інстанцій, комунальників та керівництва Рівного. А тим часом нечистоти продовжують підтоплювати фундамент будинку та квартири на цокольному поверсі.

Натомість адміністрація ЖКП "Галицьке" вважає, що причиною підтоплення підвалу є провина самих людей. Комунальники просять мешканців дотримуватись правил експлуатації каналізаційних мереж.

- У разі чергового забиття каналізаційної мережі витрати по прочистці каналізації будуть покладені на всі квартири будинку, - зазначено в оголошенні на дверях першого під'їзду. Щоправда, комунальники вважають, що проблема існує лише два місяці, і ні слова - про діру у трубі.

Дізнатись думку комунальників сайту "ВСЕ" не вдалось. По телефону із приймальні начальника ЖКП "Галицьке" повідомили, що він на виїзді.

До вирішення проблеми, сусіди просять один одного не кидати в унітаз не лише рештки їжі, але й туалетний папір.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.