На Рівненщині незаконно перевозили валюту через кордон

Днямии в зону контролю митного поста «Городище» на смугу «зелений коридор» у напрямку «В’їзд на територію України» заїхав транспортний засіб марки «МЕРСЕДЕС-БЕНЦ». Цими діями водій та пасажири заявили українським митникам про відсутність у них та в автомобілі предметів, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню.

В якості пасажира в цьому транспортному засобі державний кордон за маршрутом Російська Федерація – Україна перетнув громадянин України М.

На підставі аналізу та оцінки ризиків, даний транспортний засіб було виведено зі смуги спрощеного митного контролю для огляду транспортного засобу та ручної поклажі пасажирів. На вимогу митника, водій та пасажири усно заявили про відсутність у них та в автомобілі предметів, заборонених і обмежених до переміщення через кордон та таких, що підлягають декларуванню. Після цього, під час проведення митного огляду речей пасажирів, а саме рюкзака громадянина М., виявлено чорний поліетиленовий пакет. При огляді його вмісту виявлено чотири пакунки з іноземною валютою. Спосіб переміщення унеможливлював виявлення вмісту пакунків без порушення їх цілісності.

Нагадаємо, що у відповідності до вимог Постанови Правління Національного банку України «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» від 27.05.2008 року № 148, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 року за № 520/15211, фізична особа - резидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро.

Таким чином, громадянин вчинив дії, спрямовані на переміщення іноземної валюти в сумі 321 600 (триста двадцять одна тисяча шістсот) доларів США, що по курсу  НБУ України станом на 16.10.2014 року становить 4, 2 млн. грн., через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та використанням способів, що утруднюють її виявлення. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено та здійснюється провадження у справі.

Про це повідомляє ГУ ДФС у Рівненській області за матеріалами Рівненської митниці

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.