Замовних іміджевих матеріалів про кандидатів і партії в рівненських ЗМІ побільшало

Олега Осуховського і ВО «Батьківщина» найчастіше згадували минулого тижня на рівненських інформаційних сайтах серед кандидатів у народні депутати та політичних сил відповідно. В друкованих виданнях області найчастіше згадувалися Микола Капінос і Михайло Вервега та «Народний фронт» і «Батьківщина».

Про це повідомив Святослав Дубов із інформаційного відділу РОГО КВУ.

Такі результати моніторингу ЗМІ Рівненщини за період з 13 по 19 жовтня, який проводить РОГО «Комітет виборців України» в рамках проекту «Комплексне спостереження за позачерговими парламентськими виборами 2014 року в Рівненській області».

Загалом за минулий тиждень в електронних ЗМІ Рівненщини було виявлено 373 різноманітних згадки про кандидатів в одномандатних виборчих округах області, що є предметом моніторингу. Це значно менше, ніж було двох попередніх разів: 658 і 1000 відповідно.

Лідером тижня за кількістю згадок став Олег Осуховський - 33 рази. При цьому, левову частку цих згадок становлять різноманітні повідомлення, що стосуються вияснення ситуації, кого ж насправді підтримує Блок Петра Порошенка як кандидата в Рівному.

Не в останню чергу завдяки цій же інформації на другому і третьому місцях за кількістю згадок розмістилися відповідно інші два «фігуранти» цієї справи: Олег Червонюк (26) і Дмитро Якимець (23). Крім того, Осуховський та Червонюк часто згадувалися в повідомленнях про виявлені Рівненським КВУ агітаційні листівки з чорним піаром проти них, котрі також були розміщені на багатьох рівненських сайтах.

Двоє інших кандидатів, котрих згадували на тих листівках, - Микола Капінос і Олександр Лащук - за кількістю згадок зайняли четверте і п'яте місця: 21 і 19 відповідно.

Валентин Королюк (ВО 154) найчастіше згадувався на рівненських сайтах з-поміж кандидатів, котрі не балотуються в 152-му окрузі - 12 разів. А сталося так завдяки поширенню інформації про його ініціативу зі спорудження барельєфа Вячеславу Чорноволу в Рівному.

Серед політичних партій за минулий тиждень в електронних ЗМІ Рівненщини найбільше згадувалося про ВО «Батьківщина» - 27. Не в останню чергу у зв'язку з візитом на Рівненщину лідера партії Юлії Тимошенко.
Блок Петра Порошенка набрав 21 згадку. При цьому, значну частину з них становлять різноманітні повідомлення, що стосуються вияснення ситуації, кого ж насправді підтримує БПП як кандидата-мажоритарника в Рівному.

Радикальна партія Ляшка, як і минулого разу, набрала 19 згадок. При цьому, знову суттєву частину з них становлять публікації з ознаками «джинси» - 8.

15 згадок набрало ВО «Свобода». З них були 2 випадки чорного піару проти цієї політичної сили і 2 «джинси». Завдяки візиту до Рівного лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша ця політична сила за минулий тиждень на рівненських сайтах згадувалася 14 разів. 10 згадок набрало Об'єднання «Самопоміч», в тому числі у зв'язку з візитом в обласний центр представників партії.

Жодного разу минулого тижня на 15 рівненських сайтах не згадувалися партії: «Солідарність жінок України», «Відродження», «Нова політика», «Україна - єдина країна», «Зелена планета», «Сила і честь», Конгрес Українських Націоналістів, Блок лівих сил України та Громадянський рух України.

В 10 друкованих ЗМІ Рівненщини, що підлягали моніторингу, дещо зменшилась кількість згадок про кандидатів, однак залишилась майже такою ж кількість згадок про партії (про кандидатів - 172, про партії - 119; за попередній тиждень - 246 і 114 відповідно). Так само, як і минулого разу, кількість агітаційних та іміджевих матеріалів, які маркувалися, і немаркованих («джинси») майже однакова (58 і 57 відповідно).

Найбільша кількість згадок у друкованих ЗМІ серед партій: «Народний фронт» і ВО «Батьківщина» - по 18, Блок Петра Порошенка - 17, Радикальна партія Олега Ляшка - 12, «Заступ» - 10.

Серед кандидатів: Микола Капінос, Михайло Вервега - по 11; Олег Червонюк, Юрій Вознюк, Олексій Муляренко - по 10; Дмитро Якимець - 8; Олег Осуховський - 7.

Всі інші партії та кандидати мають від однієї до чотирьох згадок.

Серед немаркованих матеріалів, які мають ознаки замовності («джинса»), за звітний період зафіксовано матеріалів (або згадок) про таких суб'єктів виборчого процесу:

Кандидати: Микола Капінос - 7; Михайло Вервега - 5; Валентин Королюк - 3; Олександр Мелещук, Сергій Євтушок - по 2; Олег Осуховський, Олег Червонюк, Олексій Муляренко - по 1.

Партії: «Заступ» - 8; ВО «Батьківщина» - 7; «Народний фронт», Блок Петра Порошенка - по 5; Радикальна партія Олега Ляшка - 4; «Сильна Україна» - 2; Національна Демократична партія України - 3; ВО «Свобода» - 1.

Як підсумок за минулий тиждень, можна констатувати незначне зменшення кількості «джинси» і збільшення маркованих публікацій та антиагітаційних матеріалів в Інтернеті. Водночас у друкованих виданнях області значно збільшилась кількість замовних агітаційних матеріалів (як маркованих, так і «джинси»).

З детальним аналізом за результатами моніторингу можна ознайомитися тут

Ключові слова: 

Коментарі

Смислове навантаження заголовку не містить оцінки, що це щось погане чи антизаконне, принаймні ми такого смислу в заголовок точно не вкладували. Нічого поганого немає в тому, що кандидати і партії розміщують свою передвиборчу агітацію в зМІ, якщо все робиться відповідно до законодавства. Погано - це "джинса", тобто матеріали з прихованою агітацією, котрі не містять відповідних позначок. Наразі замовний іміджевий матеріал про кандидата (партію)=передвиборча агітація. У ситуації з Вервегою в тих матеріалах він став заручником своєї ж політичної сили, від якої висувається. Бо по суті в першу чергу там була агітація ВО "Батьківщина". Але її лідер заодно (в тих матеріалах) пропіарила і двох кандидатів: Капіноса і Вервегу. Тому такі матеріали зараховуються до агітаційних не лише за "Батьківщину", а й двох кандидатів. Просто в штабі партії вирішили схитрити і вбити кількома пострілами кількох зайців агітації. Але так хитрувати не потрібно.

Можливо й так. Тільки я шось второпати не можу що в цьому поганого, чи антизаконного (саме таке смислове навантаження має заголовок). Чим замовний іміджевий матеріал( просвітіть) відріняється від просто перевиборчої агітвції. У нас Президент займається агітацією, хоч йому за Конституцією брати участь у виборах заборонено. І, останнє, я не фанат Вервеги. Просто намагаюся об"єктивно спостерігати за процесом. Обгрунтування чому?- в моєму попередньому коментарі.:)))))

Шановний, ви можете не вірити скільки завгодно, але можете переглянути пресу за минулий тиждень самі, і надибаєте там не один замовний матеріал про приїзд у Рівне Юлії Тимошенко, яка агітувала за кандидатів від "Батьківщини" - Миколу Капіноса і Михайла Вервегу. В тих матеріалах і прихована агітація, в тому числі і за Вервегу, під виглядом приїзду.

Да олигархи не скупятся на рекламу и время на пиар с красными словечками. Только от этого жить легче не станет. Я уже давно начал смотреть на партии не через их СМИ, а через то что они делают на деле, а не на словах. А на деле "демократы" толком ничего не делают кроме(пиар-это в не конкуренции) погружения страны в долговую яму и урезания соц выплат и программ, а обещанных реформ уже сколько ? Пол года не видно?! Из за этого я и обратил внимания на КПУ, которые его так заклевать хотят. Вот их и нужно тогда продвинуть в парламент, чтобы в их противостоянии действительно была борьба с коррупцией и мы могли узнавать какой закон кому нужен, а не сладкие речи с купленных каналов.

Не вірю жодним моніторингам, жодним "дутим" рейтингам, соц. опитуванням. Вийду на вулицю, де голова йде обертом від доргущих білбордів і з жалем думаю: "Скільки ж це бронежилетів врятували б життя..." І все стає зрозуміло. Але щось ніде білбоод "джинсового" Вервеги не зустрічався.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.