Виборці Рівного повідомляють, що на них тиснуть

На «гарячу лінію» Рівненського КВУ почала надходити тривожна інформація від громадян про використання певними політичними силами, котрі є учасниками виборчого процесу, адміністративного ресурсу і тиску на виборців.

Зокрема, сьогодні працівниця однієї з державних установ міста повідомила, що її та її колег змушують прийти на зустріч із кандидатом, який йде по списку однієї з політичних сил. Мовляв, їм погрожують, що якщо не прийдуть, то звільнять з роботи їхнього безпосереднього керівника. Однак ніхто з працівників не погодився публічно це підтвердити. Крім того, в телефонній розмові з представником організації сам кандидат, на зустріч з яким збирали людей, спростував такі звинувачення і назвав це провокацією.

Також днями організація отримала інформацію про те, що одна з політичних сил проводить опитування мешканців будинків у Рівному щодо того, чи підтримуватимуть вони цю партію на виборах. Зокрема, респондентів просять, крім відповіді на питання, ще й назвати своє прізвище. Деякі виборці можуть сприймати це як психологічний тиск на них та спробу залякування.

У зв’язку з цим Рівненський КВУ нагадує всім виборцям, що вони не зобов’язані брати участь у таких опитуваннях і, тим більше, повідомляти тим, хто їх проводить, свої персональні дані. Також ніхто не зобов’язаний ходити на зустрічі з кандидатами чи представниками партій, якщо добровільно не виявляє такого бажання.

РОГО «Комітет виборців України» закликає всіх кандидатів і політичні партії вести чесну передвиборчу кампанію, без використання адміністративного ресурсу, тиску на виборців, брудних технологій проти конкурентів тощо.

Також організація звертається до всіх мешканців області не боятися і повідомляти про факти порушень виборчого законодавства (підкуп виборців, використання адмінресурсу, «чорний піар» тощо) на телефонну «гарячу лінію» «Рівненщина - за чесні парламентські вибори» за номерами: 099 098 94 90, 096 176 76 97.

Крім того, повідомляти про порушення можна і через Інтернет:

- на електронну пошту організації: cvurivne@cvu.rv.ua;

- через сайт організації www.cvu.com.ua в розділі «Контакти»;

- через сторінку організації в мережі Facebook.

Фахівці організації перевірятимуть ці повідомлення і, у випадку їх підтвердження, оприлюднюватимуть такі факти через ЗМІ з метою створення публічного тиску на порушників та привернення уваги правоохоронних органів до цих порушень. Також, зателефонувавши на «гарячу лінію», виборці зможуть отримати консультації щодо реалізації своїх виборчих прав та способів реагування на виявлені порушення законодавства.

Про це повідомляє інформаційний відділ РОГО КВУ

Ключові слова: 

Коментарі

відімо,тобі Максе, потрібно і в совок юрського періоду повертатиcь,гость с прошлава..

И у нас такая ситуация, когда ходят по домам. Вы знаете именно это окончательно поменяло точку зрения о "демократах", которые хотят прийти к власти. Мало того, что они только по телеку работают но не в кошелке не в магазинах изменений нет! А заместо обещанных реформ видно только набор кредитов. Видимо придется проголосовать за КПУ. Пусть будет хоть одна партия, которая не связана с этими олигархами и выступающая за мир.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.