Поетичне Євробачення стартує у Рівному

На фестиваль Terra Poetica, який нині стартує у Києві, Рівному, Острозі та Житомирі, організатори запросили предаставників з 13 країн світу. Проте учасники із Нідерландів, Японії та Німеччини приїхати не змогли.

- Зараз в країні війна, це скрутний час для нашої держави, і ми досить довго не знали чи зможемо провести наш фестиваль. Проте ми все таки переконали Петра Порошенка, і тепер наш фестиваль Terra Poetica відбувається за сприянням Президента України. Завдяки нашому заходу відбувається формування позитивного іміджу України та руйнуються негативні міфи про нашу державу.
Фестиваль має елемент змагання, ми хотіли зробити щось на кшталт "Євробачення" . А Рівне заявило про себе, як культурна столиця, - зазначив голова журі Дмитро Дроздовський.

Іноземні учасники фестивалю вражені теплим прийомом їх в Україні.

- Для мене велика честь бути в Україні та брати участь у цьому фестивалі. Та доброта та тепло, які отримують іноземні учасники - свідчить про те, що тут проживають дуже приємні люди. Мене вразив Київ своєю архітектурою, а по дорозі сюди мені сподобались маленькі будиночки та поля. Я щаслива що знаходжусь в Україні! - запевнила учасник фестивалю Морін Велдон (Уельс).

- Перед тим як зайти в цю залу, я написала у "Фейсбук" про те, що Україна це чудова країна з чудовими людьми. Для мене честь і гордість те, що мене запросили на цей фестиваль, - зазначила Катерина Стойкова-Клемер (США).

Режисер фестивалю Сергій Архипчук прокоментував запитання журналістів про кількість учасників:

- Не потрібно порівнювати цей фестиваль з якимось футбольним матчем, переводячи його лише в цифри. Можу лише зазначити, що дехто не приїхав через війну на сході України, а хтось - захворів.

Нагадаємо, що фестиваль Terra Poetica відбудеться сьогодні о 19:00 годині у Рівненському обласному музично-драматичному академічному театрі (головна сцена).

Terra poetica — міжнародний поетичний фестиваль, що проходить в 2014 році в Україні. Основні заходи фестивалю заплановані на 20-24 жовтня 2014 року.

Фестиваль є українським продовженням щорічного Всесвітнього фестивалю поезії, який у 2013 відбувся у Македонії й Албанії, на якому лауреаткою стала українська поетеса Леся Мудрак. Участь у фестивалі Terra Poetica в Україні зголосилися взяти поети 15 країн світу.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.