На Рівненщині згуртувалися у допомозі переселенцям

Скоординували свої дії в реалізації на Рівненщині урядових рішень стосовно соціальних гарантій для переселенців обласна служба зайнятості та департамент соціального захисту населення. У форматі спільної селекторної наради, що відбулася 21 жовтня, узгодили подальшу роботу в цьому напрямі структурні підрозділи обласного та міськрайонного рівнів. Перш за все, на цій зустрічі домінувало розуміння, що від цих урядових документів залежить людська доля. 

Тематично головні питання стосувалися постанов Кабінету Міністрів України щодо обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території, та надання їм щомісячної адресної допомоги. Виклики часу потребують швидкого адаптування всіх фахівців служби зайнятості та соціального захисту до нових напрямів роботи, чіткого знання нормативних документів, оперативного створення облікової бази внутрішньо переміщених громадян. Тому нарада стала ефективним онлайновим майданчиком для роз’яснень і консультацій, запитань з конкретними прикладами та максимально конструктивних відповідей. 

Соціальне партнерство передбачає, що у виконанні спільного завдання кожен несе свою відповідальність. Більше того, надзвичайно важливим є своєчасний та достовірний обмін інформацією, тому саме за таким принципом виступали спікери. 

Як вдосконалити інформування вимушено переселених осіб про всі рішення Уряду, спрямовані на їх соціальний захист, розповіла заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Новорок. На організації роботи органів соціальної сфери щодо захисту переселенців закцентувала увагу начальник управління соціальних виплат та пільг Департаменту соціального захисту населення ОДА Світлана Косянчук. Учасники селекторної наради також проаналізували актуальні питання обліку вимушено переселених осіб та конкретизували механізм надання щомісячної адресної допомоги переселенцям. 

Службовці обговорили багато нюансних питань, які часто виникають у реаліях роботи з переселенцями. У підсумку ж було наголошено, що всі фахівці на своєму місці повинні зробити все можливе, щоб кожен громадянин, який приїхав з тимчасово окупованої території України, отримав належні йому соціальні гарантії. 

До слова, ці питання не в менш широкому колі були порушені й на засіданні Круглого столу, ініційованого профспілкою та службою зайнятості області, яке відбулося за участі влади, роботодавців та громадських організацій.

Станом на 21 жовтня до центрів зайнятості області звернулися 348 тимчасово переміщених осіб, 144 з них отримали статус безробітного, працевлаштовані 68 переселенців, повідомили в Рівненській облраді.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.