На Рівненщині застосовують "чорний піар" щодо Сергія Євтушка

Сьогодні до Рівненського КВУ електронною поштою надійшло повідомлення від штабу кандидата в народні депутати у ВО 156 Сергія Євтушка, в якому міститься інформація про використання проти нього чорного піару з боку конкурентів.

Кандидат повідомляє, що минулої ночі вчергове з’явилась брудна «агітація» на нього. Так, в листівках була розміщена інформація про те, що він ніби то перебував у кримінальному розшуку. Кандидат заявляє, що до жодних кримінальних справ відношення не має. За словами Сергія Євтушка, він жодного разу не перебував під слідством й не був засудженим. Чутки про те, що він ніби то причетний до кримінальних справ, живе у бурштиновій хаті чи має намір знятись з виборчих перегонів кандидат спростовує і називає такі дії «хворою уявою» своїх опонентів.

Крім того, в штабі Сергія Євтушка стверджують, що постійно фіксують факти розповсюдження наклепу, псування та крадіжки агітаційних матеріалів.

Спостерігачі РОГО КВУ підтверджують факт поширення таких листівок з чорним піаром проти Сергія Євтушка, зокрема в місті Сарнах.

Водночас вчора на електронну адресу організації надійшов лист, у якому доданий файл ескіза листівки та питаннями: «Чи не є це чорним піаром? І чи мають ЗМІ це друкувати?».

Листівка містить антиагітацію проти 4 кандидатів у ВО 156: Олександра Васильєва, Олександра Данильчука, Ксенії Павловської та Анатолія Остапчука. Водночас про Сергія Євтушка розміщена позитивна інформація як про дієвого керівника, сучасного лідера, відповідального політика.

Фактів поширення такої листівки в окрузі спостерігачі Рівненського КВУ поки не виявили.

Нагадаємо, що днями представники організації виявили в Рівному агітаційні листівки з чорним піаром проти 5 кандидатів у народні депутати, котрі балотуються у ВО 152.

Крім того, як показує моніторинг ЗМІ Рівненщини, зокрема сайтів, останнім часом почастішали випадки розміщення замовних матеріалів з ознаками чорного піару. Зокрема, проти кандидатів Олега Червонюка (ВО 152) та Олександра Дехтярчука (ВО 154).

Все це свідчить про те, що незадовго до дня голосування деякі кандидати почали використовувати нечесні методи в своїй передвиборчій боротьбі за голоси виборців, а саме: чорний піар проти конкурентів.

Тому РОГО «Комітет виборців України» закликає всіх кандидатів і політичні партії вести чесну передвиборну кампанію, без використання брудних технологій проти опонентів. Будувати агітаційну кампанію потрібно на своїх досягненнях і пропозиціях для поліпшення життя людей, а не очорненні конкурентів. Лише такі кандидати в результаті можуть стати достойними представниками своїх виборців у Верховній Раді України.

Також організація звертається до всіх мешканців області повідомляти про факти порушень виборчого законодавства (підкуп виборців, використання адмінресурсу, чорний піар тощо) на телефонну «гарячу лінію» за номерами: 099 098 94 90, 096 176 76 97.

Крім того, повідомляти про порушення можна і через Інтернет:

- на електронну пошту організації: cvurivne@cvu.rv.ua;

- через сайт організації www.cvu.com.ua в розділі «Контакти»;

- через сторінку організації в мережі Facebook.

Фахівці організації перевірятимуть ці повідомлення і, у випадку їх підтвердження, оприлюднюватимуть такі факти через ЗМІ з метою створення публічного тиску на порушників та привернення уваги правоохоронних органів до цих порушень. Також, зателефонувавши на «гарячу лінію», виборці зможуть отримати консультації щодо реалізації своїх виборчих прав та способів реагування на виявлені порушення законодавства. Про це повідомляє інформаційний відділ РОГО КВУ.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.