На Рівненщині хочуть самоорганізувати населення

На IX Всеукраїнській науково-практичній конференції з питань самоорганізації населення участь  взяли заступник голови обласної ради Степан Павлюк, голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник, голова Інституту аналізу державної та регіональної політики Інна Гайворонська, директор програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський.

Підводячи підсумки Степан Павлюк запевнив, що для Рівненської обласної ради є дуже актуальним питання самоорганізації населення Рівненщини в контексті реформування системи місцевого самоврядування. Заступник голови обласної ради зазначив, що проблеми функціонування системи органів врядування є ідентичними  як для Рівного та Одеси так і для України в цілому, повідомляє прес-служба облради.

Він наголосив, що законодавством не врегульоване питання саморозпуску рад різних рівнів, включаючи обласну – адже відсутній нормативно-правовий механізм, який міг би бути ознакою розвитку демократичного суспільства. Проекти проведення реформи органів місцевого самоврядування не передбачають чіткого розмежування компетенції рад на рівні сіл, чітко не прописано механізм взаємодії виконкомів сільських рад з державними адміністраціями, які матимуть лише контролюючі функції, - інформував представник керівництва обласної ради, який на завершення констатував, що такого рівня науково-практичні конференції пришвидшують шлях до реформування врядування в Україні та п
оширюють досвід європейських сусідів.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.