Головлікар рівненського пологового будинку обізвав вагітну журналістку наглою брехухою

У Рівненському міському пологовому будинку черговий скандал. Пацієнтка закладу та журналістка Марина Фурс, обурилась безвідповідальному ставленню до роботи працівників закладу та правленням "поборів". Натомість головлікар пологового Сергій Сулімовський назвав вагітну журналістку наглою брехухою. 

Про початок скандалу повідомив чоловік Марини, журналіст та волонтер Юрій Дюг. Причину конфлікту він описав на своїй сторінці в Facebook:

- Будуємо нову країну?  Розкажу вам історію про міський пологовий будинок. Вона банальна до занудства, але дуже повчальна.  Поки я вже п’ятий місяць волонтерю для армії, сім`я плавно відійшла на третій план. Бо ж є ще робота на другому місці. Ну дома я буваю, пізно ввечері. Але дружина мене бачить тільки за компом, коли я до 1 ночі пишу пости про діяльність волонтерів за день. Так що її вагітність проходить.. ну проходить. Майбутній батько ясна річ "ні полуниць в другій годині ночі", ні фруктів в вихідний. Бо татусь складає на складі форму і нема коли побігти. Ну дещо зі складу глава сімейства таки приносить. Наприклад, простуду. І через день її передає дружині. Ну словом простуда пройшла, але аналізи так собі. Загроза. Від гріха подалі треба лягати в пологовий будинок. Поїхала дружина сама лягати в відділення патології вагітних №2 міського пологового. Чоловік як людина совісна, ні до кого з медичних начальників не телефонував і нічого не просив. Ми ж не країну хабарів та кумівства хочемо будувати? Ну а далі, ви розумієте, що у відділенні розпочалась звичайна "пісня". Купити ліки – лежали, знаєм. Купили. От тільки персонал просто жахливо "турботливий і чуйний". Ті ж самі крапельниці ставлять задньою лівою. А навіть більше ніхто не перевіряє їх потім. У дружини по серед ночі не тільки розчин закінчився, а й кров назад в банку з-під розчину крапельниці почала просочуватися. Ніхто не підійшов, не перевірив. У всіх здоровий сон. Поки вагітна з загрозою не прийде сама з стійкою для крапельниці на пост і не почне шукати медсестру. Хоч кричи-вмирай – пофіг. Щоправда приходять медики регулярно тільки в одному випадку… коли треба попросити здати благодійний внесок, або здати паперові рушники. Теж благодійні. 
Питання: медики, вам нафіга скільки рушників паперових? Грубку топити? Хочі ні, я знаю. На місяці два тому привозили з міського пологового будинку благодійну допомогу для армії. Тільки не смійтесь. Привезли розпаковані паперові рушники, почате рідке мило, і вату теж у відкритих упаковках. Наші волонтерки тоді обурились, мені сказали. Десь навіть фото мають бути. Я не стверджую, що саме ті рушники що здають люди, і що працівники пологогового недопомагають армії. 
До слова колектив обласного перинатального центру більші відповідально поставився до допомоги армії. Вони зібрали гроші і справді купили необхідні ліки для бійців АТО. 
Тому сказав, дружині, що якщо ще хтось з лікарів прийде, то кажи що благодійний внесок принесе чоловік. А я вже буду пояснювати людям в білих халатах, що треба і для чого. 
Найсмішніше, що банки наші "Допомога армії – Рівне" в пологовому таки стоять. Головлікар сам визвався поставити.Це добра ініціатива Може краще головлікарю лад в своєму медичному закладі наводити? Бо, не за то хлопці воюють, щоб все залишилось в країні як було. 
В даній ситуації справа не в рушниках  і не допомозі армії, а в ставленні працівників до своїх обовязків. Можливо час настав не шукати відмовок, а робити свою роботу роботу краще. І це вже буде дуже вагомий внесок в нашу перемогу. І в нову країну. Може я неправий?

Трохи згодом Юрій Дюг написав продовження історії:

-  Ну хто там нив, що нічого не можна змінити? А ви пробували? Візьміть і зробіть. Продовження історії з пологовим будинком в Рівному. Через безвідповідальну роботу медичного персоналу в пологовому змушений був написати пост в себе на сторінці в Фейсбуці. Не писав статтю на сайт, не знімав сюжет, просто написав пост. Можливо і занадто емоційно. Але меседж до адресата дійшов. Навіть дуже швидко дійшов. Вже з самого ранку всі у відділенні отримали заряд адреналіну, працелюбності, і ввічливості. Розвідка тут донесла, що навіть службове розслідування почали. Кроче персонал став турботливий, як мама-кішка з кошенятами. Хочеться сподіватися, що це не показуха. І керівник пологового справді почув та врахував зауваження. Якщо так - то людина на своєму місці. Якщо ні - то я не полінуюсь вказати на помилки ще раз. 

А взагалі давайте разом інспектувати всі державні заклади і лікарні, інспекції, ЖКГ та інши. А результат висвітлювати. Такий собі підпільний інспектор. Пишіть мені в особисті повідомленні свої історії. Тільки будь-ласка менше "водички" і більше фактів.

Головний лікар Рівненського міського пологового будинку Сергій Сулімовський

Реакція головлікаря пологового на озвучену проблему виявилась дуже бурхливою і емоційною. У коментарі сайту «PRESS-ЦЕНТР» Сергій Сулімовський слів не добирав: 

- Весь колектив обурений такими звинуваченнями. Цей чоловік хвалиться, що допомагає армії, через що не має часу на вагітну дружину. На його місці я б взяв у руки автомат і поїхав на схід, захищати донецький аеропорт. У той момент, коли Юрій Дюг писав оце у соцмережах, мої працівники кришили капусту для його волонтерської організації, щоб вона передала її військовим. Наші медики здавали кошти для Рівненського госпіталю, для благодійної організації «Фенікс», що допомагає військовим. Наші медсестри після роботи йдуть у госпіталь і продовжують там працювати. І ніхто з нас не хвалиться цим. Бо роби добро мовчки.
Якби Юрій Дюг підійшов до мене і сказав про все, чим незадоволений. А то…Його дружина у нас лежить у найкращому відділенні. І чомусь не хоче перейти лікуватися в обласний перинатальний центр. Та медсестра, що їй крапельницю ставила – надзвичайно вишколена. Тому такого, щоб не було кому крапельницю вночі відключити, не могло бути. І благодійні внески у цієї жінки ніхто не просив. Бо вона – мешканка Рівного. А внески беруть тільки з мешканців інших населених пунктів. А рушник паперовий просити могли тільки один раз. Бо лікар перш, ніж підійти до пацієнтки, мусить помити руки і їх витерти. Так само і після того, як іде від неї. І не наша вина, що в державі така ситуація, що не вистачає коштів на медицину і ми не маємо за що придбати ті рушники. Щодо допомоги на армію у вигляді розпечатаних паперових рушників і вати, то я впевнений, що такого не могло бути. Хіба може хтось особисто з працівників таке приносив. Але колектив точно такої допомоги не надавав. Тож усе це – нагла брехня.

Юрій Дюг під час проведення сімейного свята "Пузата мама"

Натомість реакція Юрія Дюга на слова медика була значно стриманішою та спокійнішою. Він вибачився перед колективом за емоційність свого повідомлення та ще раз вказав на недоопрацювання керівництва медичного закладу: 

- Друзі, хочу вибачитися перед вами. Ви в медичних питаннях більш досвідченіші ніж, я. Я щиро і наївно думав, що вчора історія з міським пологовим будинком закрита. Сьогодні зрозумів, що ні. Причому все в кращих традиціях епохи Януковича. Мовляв, всі "брехуни, журналісти козли, я ми "квіточки-співаночки". 
До речі, хочу ще раз вибачитися перед колективом пологового за свою надмірну емоційність. Я не хочу применшувати і глибоко ціную ваш внесок в справу допомоги армії. В такий складний час цінне кожне зусилля і допомога кожного добровольця. Вам вдячний я, наші волонтери, і солдати на фронті. 
Але мухи окремо, а котлети окремо. Тепер давайте поговоримо про медицину і кваліфіковане управління медичним закладом. Оце надвечір прочитав коментар «PRESS-ЦЕНТРУ» головлікаря пологового Сергія Сулімовського. Процитую вам ту частину яка стосується саме медицини: 
"Якби Юрій Дюг підійшов до мене і сказав про все, чим незадоволений. А то…Його дружина у нас лежить у найкращому відділенні. І чомусь не хоче перейти лікуватися в обласний перинатальний центр. Та медсестра, що їй крапельницю ставила – надзвичайно вишколена. Тому такого, щоб не було кому крапельницю вночі відключити, не могло бути. І благодійні внески у цієї жінки ніхто не просив. Бо вона – мешканка Рівного. А внески беруть тільки з мешканців інших населених пунктів. А рушник паперовий просити могли тільки один раз. Бо лікар перш, ніж підійти до пацієнтки, мусить помити руки і їх витерти. Так само і після того, як іде від неї. І не наша вина, що в державі така ситуація, що не вистачає коштів на медицину і ми не маємо за що придбати ті рушники. Тож усе це – нагла брехня."
По-перше, вибачте мене, пане Сергій, що не прийшов на поклон. Взагалі-то в нормальних європейських закладах так не прийнято. В хорошого керівника медзакладу пацієнти не мають знати хто головлікар. Бо у них не має виникати скарг. По друге, Ви звичайно молодець, що обізвали свою вагітну пацієнтку наглою брехухою? Це дуже по-чоловічому. З всіма пацієнтами так працюєте? У медичній етиці це дозволено? Якщо так, то поки, що промовчу. Поки що. По-третє – всі озвучені моєю дружиною факти халатності ваших працівників дійсно були. І ви це прекрасно знаєте. Якщо не знаєте, то треба поставити питання про вашу кваліфікацію як керівника медичного закладу. Бо хіба може кваліфікований керівник не знати, що у нього відбувається в закладі? 30 гривень внеску або паперові рушники з місцевих теж "просять". Прямо в палаті. І не один раз. 
Ви називаєте брехливими слова журналістки, яка має багаторічний досвід роботи. Журналістку газети, яка не раз писала позитивні матеріали про вас і ваш заклад. Мабуть, дарма писали. 
І ще дивує, ваш метод вирішення проблем. Якщо халатно лікуємо пацієнтів, а вони незадоволені, то треба не свою роботу виправляти, а пацієнтів в іншу лікарню передити. Все в стилі: "Не подобається – валіть нахер". І питання фінансування медичної галузі тут не до чого. Просто треба бути людяним і відповідально ставитися до своєї роботи. А ще навчитися брати відповідальність на себе та визнавати помилки. 

Ключові слова: