У Рокитному кандидат в нардепи купував виборців за 100 гривень

Сьогодні, 24 жовтня, спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА стало відомо про факт прямого підкупу виборців з боку кандидата в народні депутати Віктора Никифоровича М’ялика. Віктор Никифорович балотується як самовисуванець по 155-ому виборчому округу, до скаду якого входять місто Кузнецовськ, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони.

Як стверджують очевидці, сьогодні в смт Рокитне біля агітаційного намету кандидата Віктора М’ялика, що знаходився на вул. Партизанська, представник кандидата роздавав по 100 гривень, закликаючи голосувати за самовисуванця. Біля намету також знаходилось авто, обклеєне зовнішньою рекламою Віктора М’ялика. Людина, що взяла кошти, також отримувала друковані агітаційні матеріали кандидата. Очевидці порушення викликали опертивно-слідчу групу міліції на місце події. Проте, ще до приїзду представників правоохоронних органів, чоловік, що роздавав кошти, з місця події втік. Вже в режимі телефонної розмови цей самий чоловік наказав агітатору скласти намет та також покинути місце події.

Очевидці на фото зафіксували чоловіка, що роздавав кошти, а також автівку, на якій він втік. Районна міліція наразі опитує свідків події. Особу порушника встановлено, в цей час він у райвідділі міліції очікує на прибуття свого адвокату.

Громадянська мережа ОПОРА в свою чергу зазначає, з 23 жовтня 2014 р., вступає в дію закон України № 1703-VII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян». Відповідно до цього документа, зокрема, посилено кримінальну відповідальність за підкуп виборця. «Пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за будь-які дії, пов'язані з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються обмеженням волі на строк до 3-х років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років» - йдеться у новому Кримінальному кодексі України.

Про це повідомляє прес-служба ОПОРА.

Ключові слова: 

Коментарі

Не в Кузнецовську, а в Рокитному

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.