Вибори на Рівненщині: цікаві факти і порушення

На дільниці 560976 (ВО 153) в ЗОШ №13 у Рівному двоє спостерігачів сиділи із однаковими зеленими хустинками на шиї. Біля одного з них на видному місці стояв пакет із партійною символікою Об’єднання «Заступ». До них підійшла жінка з бюлетенями і спілкувалася з ними. Ці спостерігачі щось їй показували на бюлетенях. Після зауважень з боку представника РОГО КВУ порушення було припинено.

На дільниці 560907 (ВО 152) в Рівному виборець, з ознаками алкогольного сп’яніння, демонстративно порвав свій виборчий бюлетень. Після цього члени ДВК попросили його вийти за межі дільниці. Чоловік вийшов, однак влаштував за межами дільниці скандал, вдаривши по вуху члена комісії. Дебошира спочатку не могли заспокоїти ні працівники міліції, ні його дружина, яка прибула на місце події. Після цього приїхали працівники патрульно-постової служби і забрали чоловіка у відділок.

До ДВК 560228 (ВО 154) с. Жорнів Дубенського району надійшло більше 20 заяв щодо голосування «на дому», до яких додавались довідки, видані Сатиївською амбулаторією практики сімейної загальної медицини. У них вказувалися діагнози виборців-пацієнтів. Це забороняється законодавством України і суперечить практиці Європейського Суду з прав людини. Крім того, в цих довідках не зазначалося, що людина не може самостійно пересуватися.

З цього можна зробити висновок, що МОЗ України не роз’яснило підпорядкованим йому медзакладам, як правильно потрібно оформлювати такі довідки для виборців.

На кількох дільницях виявлено більше малих переносних скриньок для голосування «на дому», ніж передбачено законодавством (на кожній дільниці їх має бути 2). Зокрема, в ДВК 560971, 560974 (ВО 152) і 560977 (ВО 153) було виявлено 3 таких скриньки, а в комісії 560991 (ВО 152) – 4.

Про це повідомив Святослав Дубов, Громадський прес-центр «За чесні вибори-2014!» в Рівному.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.