На Рівненщині потрібно ремонтувати інженерні споруди Хрінницького водосховища

Потрібно негайно відремонтувати інженерні споруди Хрінницького водосховища. З таким клопотанням звернулося керівництво Демидівського району до голови обласної ради Михайла Кириллова.

Фахівці передбачають, що 250 мільйонів тон води здатні будь-якої миті пробити греблю та знести усе на своєму шляху аж до Луцька включно. Уникнути трагедії можна провівши ремонт обладнання Хрінницької ГЕС.

- Спеціалісти робили обстеження. Зробили проектно-кошторисну документацію. На ремонт цього обладнання необхідно 2 мільйона 250 тисяч гривень, - розповів голові обласної ради його колега з Демидівської районної ради Святослав Грач, - Дві турбіни ще на початку 2000-их у  приміщенні ГЕС поставило підприємство "Укртрансрей". Воно виробляє електроенергію та продає її у загальну мережу. У цьому році за скид води підприємство сплатило державі 190 тисяч гривень, ще 30 тисяч гривень податків до бюджетів різних рівнів, а виробили продукції на 3 мільйона гривень. Втім бізнесмени орендують лише два шлюза, а решта - перебуває у комунальній власності громади району.

Тому влада Демидівщини сподівається на фінансову допомогу з боку обласної влади, щоб привести до ладу гідравлічні споруди. З відповідним листом ще весною звернулися в облдержадміністрацію й усно попросили сприяння у Михайла Кириллова під час його відвідин Демидівського району.

- З таким самим листом ми звернулися і до Волинських сусідів. Вони, знаючи про ці проблеми, мають особистий інтерес у їх вирішенні і готові профінансувати 50 відсотків робіт, - зазначив голова Демидівської райдержадміністрації Сергій Радченко при зустрічі з Михайлом Кирилловим безпосередньо на ГЕС.

Про це повідомили у прес-службі Рівнеської облради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.