Рівненська АЕС заплатить 31 мільйон за обладнання чеському кооперативу Путіна

ВП «Рівненська АЕС» 23 жовтня за результатами тендеру уклало угоду з фірмою «UJV Rez a. s.» на послуги щодо технічного випробовування й аналізу вартістю €1,89 млн (31,01 млн грн. за курсом НБУ).

Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», інформують НАШІ ГРОШІ.

Йдеться про розробку обґрунтування допустимої кількості циклів навантаження обладнання і трубопроводів ЯПВУ при експлуатації реакторних установок енергоблоків № 1,2 у понадпроектний період. Виконати обґрунтування повинні до кінця вересня 2015 р.

Акціонерна компанія «ÚJV Řež, a. s» зареєстрована у Чехії. На офіційному сайті фірми зазначено, що її основними співвласниками є:

- ČEZ, a. s. (52,46 %), міжнародна група компаній, займається електрообладнанням

- Slovenské elektrárne, a.s. (27,77 %), словацька компанія, входить до групи компаній Enel (Італія), займається електрообладнанням для АЕС, ГЕС і ТЕС

- ŠKODA JS a.s. (17,39 %), належить російській групі «Объединенные машиностроительные заводы». Контроль над ОМЗ здійснює «Газпромбанк», основним акціонером якого є компанія «Лідер» одного з довірених товаришів Володимира Путіна Юрія Ковальчука.

На нинішньому тендері «ÚJV Řež, a. s» мала двох українських конкурентів, які програли з різницею в 7 мільйонів.

Перший – ТОВ «ІПП-Центр». Власниками фірми є Сергій Радченко, Андрій Богдан, Юлія Невгад та Андрій Ігорович Ориняк, син Ігоря Ориняка, відомого як доктор технічних наук, професор, заввідділу фізичних основ міцності та руйнування Інституту ім. Писаренка. До кінця 2011р. співвласником «ІПП» був і сам інститут.

Другий – ТОВ «Енергориск». Компанія було засновано керівниками держпідприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» Григорієм Громовим та Станіславом Шоломицьким. Після публікацій про цю фірму в середині 2012 року склад засновників змінився. Тепер власниками фірми є Олексій Шумаєв, Катерина Співакова, Жанна Сидорович, Ігор Іванов та Валерій Шихабутінов.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.