Активіст отримав закордонний паспорт за 170 грн. після двох років cудів

Громадський активіст Ігор Блюменталь нарешті отримав закордонний паспорт за 170 грн. після двох років судів з Державною міграційною службою.

Про це повідомляє Європейська правда.

Паспорт йому видали в Орджонікідзевському районному відділі Державної міграційної служби України в Запорізькій області, повідомляє Центр політико-правових реформ.

Як повідомив Ігор Блюменталь, рішення у його справі Верховний Суд України прийняв ще 3 грудня 2013 року, однак добитися його виконання вдалося тільки зараз.

Державна міграційна служба раніше аргументувала вимогу сплати додаткових коштів всупереч рішенню ВСУ тим, що чинними залишаються підзаконні акти, які передбачають такі платежі.

"Тепер Кабінет Міністрів України повинен забезпечити неухильне виконання судового рішення міграційною службою щодо усіх звернень за закордонними паспортами, а не лише у справі Ігоря Блюменталя",- вважає експерт Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук.

За словами експерта, необхідно вжити заходів для використання державного мита за закордонні паспорти на забезпечення процедури їх видачі (тобто на закупівлю бланків та інші адміністративні витрати), а не вимагати потрійної оплати з громадян.

Незважаючи на це рішення суду, громадянам на практиці, як і раніше, дуже важко добитися отримання закордонного паспорта без додаткових платежів. Окрім Ігоря Блюменталя це вдалося зробити активістові "Демократичного альянсу" Іванові Фурлету і харків’янці Ксенії Підопригорі. 

Ключові слова: 

Коментарі

А кто Вас заставляет платить поборы? Или так, "бо всі"?

Виявляєтьсч і з сьогоднішніми зарплатами в Україні можна прожитт, потрібно лише навести порядки з виеонанням законодавства, зроьити діймно безкоштовну медицину, освіту як зазначено в Конституції, заборонити корупційні закони про благодійність і скасувати незаконні побори в усіх закладах днржави, школах, лікарнях, садочках, закладах позашкілля.....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.