Понад 36 мільйонів плати за землю отримала казна Рівного

За дев’ять місяців 2014 року від використання земельних ресурсів місцевий бюджет поповнився на 36,3 мільйони гривень. А це на 1,7 мільйона гривень більше, ніж торік.

Значну частину цієї суми, а саме 26,2 мільйони гривень становить орендна плата, більше 10 мільйонів гривень – земельний податок.

На збільшення росту плати за землю вплинуло оновлення грошової оцінки земель відповідно до вимог чинного законодавства та збільшення розміру орендної плати за землі державної та комунальної власності.

Нагадаємо, що відповідно до законодавчих змін, з 1 квітня 2014 року річна сума орендної плати за землі державної і комунальної власності будь-якої категорії не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки землі.

Тому ДПІ у м. Рівному звертає увагу тих господарників, які не поспішають переукладати договори оренди та, відповідно, сплачувати більші суми орендної плати згідно з вимогами Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», на необхідність привести свої договори у відповідність до чинного законодавства.

З ухваленням Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні всі мешканці територіальної громади будуть зацікавлені у тому, щоб всі без винятку орендарі землі сплачували плату за землю у повному обсязі, оскільки поряд з ПДФО цей платіж належить до бюджетоутворюючих.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.