Кримчани-переселенці познайомились у Рівному

1 листопада у вітальні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся День кримчанина – зустріч кримчан-переселенців, які живуть зараз у м. Рівне або в Рівненській області.

Його співорганізаторами стали Рівненське відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека, а також Вікторія Харченко – переселенець з Луганська, нині доцент Національного університету "Острозька академія". Захід пройшов в рамках Кримського проекту Центру регіонального розвитку "Топ-Кая" та за підтримки Національного фонду демократії США.

Євген Новицький, соціальний працівник Рівненського відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", в квітні переїхав з родиною до Рівного з Сімферополя:

– За офіційними даними, в Рівненській області мешкає 173 родини (315 осіб), які вимушено приїхали із Криму. З урахуванням тих, хто не зареєструвався, їх ще більше. Але кримські переселенці живуть на Рівненщині в роз'єднаності. Тут поки не сформувалася кримська "діаспора", як у Києві, Львові, інших регіонах. Тому мета нашої зустрічі полягає в тому, щоб люди, які покинули окупований Крим, змогли зустрітися і познайомитися, поділитися тим, що вони пережили цієї весни і влітку, своїми проблемами та досягненнями. На материкову частину України з півострова перебралися найактивніші, думаючі, і разом з тим ранимі люди. Вони виїхали не від військових дій, а через те, що не змогли жити за "новими порядками". Разом ми зможемо краще й ефективніше допомагати один одному, а також цьому чудовому місту, яке гостинно зустріло нас.

В затишному залі вітальні на четвертому поверсі бібліотеки зібралося суботнім ранком близько 25 кримчан, які вирішили переїхати на Рівненщину. Порівняно з 315 особами, про яких розповів пан Євген, це небагато. Але для першої зустрічі, мабуть, цілком очікувана кількість.

Вікторія Харченко, практичний психолог, психотерапевт, доцент Національного університету "Острозька академія":

– Я теж перебралася сюди з Луганська. Рівне має репутацію спокійного міста. Тому багато людей вибрали його для переїзду, щоб на якийсь час "залягти на дно", "зализати рани", які заподіяла війна і втрата будинку. Але зараз, коли перший шок проходить, нам, переселенцям, потрібно знаходити один одного. Спільно ми зможемо набагато успішніше, ніж поодинці, вирішувати свої соціальні, побутові, юридичні проблеми, спілкуватися з державними та громадськими організаціями. Ніхто не зможе підтримати нас краще, ніж ті, хто самі пережили те ж саме.

Учасники Дня кримчанина, судячи з їхніх слів, залишилися задоволені, отримали багато корисної інформації. Вони зустрілися з представниками Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА, співробітниками Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, управління освіти. Своїм досвідом самоорганізації та вирішення соціальних проблем поділилися представники київських громадських організацій, які об'єднують кримчан: координатор громадської спілки "Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму" Андрій Щекун та інші. Експрес-консультації провели психологи та правозахисники.

Після всіх виступів і бесід присутні спілкувалися один з одним під час дружнього чаювання.

Організатори зустрічі запрошують всіх, хто переїхав до Рівного з Криму і Донбасу, взяти участь в майбутніх зустрічах. Вони проходять в Рівненській бібліотеці (пл. Короленка, 6 – парк "Лебединка", за торговельним центром "Злата Плаза") по суботах о 10:00.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.